Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
large photo
Sobota 25 października

10.00 - ROWEROWA MASA KRYTYCZNA (akcja stowarzyszenia ASK) - spotkanie koło baru KLEPKA - przy rondzie Opawska / Łąkowa

13.00 - 15.00 Wyścig Slajdów Podróżniczych - zgłoszenia: dawid(małpa)rac.pl

Anna Piasek: 15.00 - Anna Piasek: "Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego - Australia" (film)
Romek i Jonasz Zańko: 16.00 - Romek i Jonasz Zańko: "Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę" (autostopem przez Rosję, do Mongolii, Chin i do Tybetu)


Lech Flaczyński: 17.00 - Lech Flaczyński: "Z czekanem i pagajem - Alaska 2007"
Prezentacja z nietypowej wyprawy na Alaskę w 2007 r. Lecha i Wojciecha Flaczyńskich, ojca i syna, chcących zmierzyć się z żywiołami ziemi i wody. Wyprawa obejmowała zarówno wejście w skrajnie trudnych warunkach pogodowych na McKinleya (6194 m), jak i dokonanie pierwszego polskiego spłynięcia trudno dostępną, dziewiczą i nieskażoną cywilizacją rzeką Kuskokwim.

Marta i Wojciech Grzesiok: 18.00 - Marta i Wojciech Grzesiok: "Kirgizja - marzenie o własnej górze"
Prelekcja będzie wspomnieniem o tym jak Marta i Wojtek (rodzeństwo) zrealizowali marzenie zdobycia dziewiczego szczytu. Cztery kolejne sezony górskie spędzali w dolinie Kaindy w górach Tien-Shan, na pograniczu Kirgisko-Chińskim, by kształtować znajomość wschodu, gór, ludzi, jazdy konnej, a także zasad mechaniki;)

Anna i Jakub Urbańscy: 19.00 - Anna i Jakub Urbańscy: "Ludzie, duchy, drzewa - wśród łowców głów z plemienia Asmat"
"Ludzie, duchy, drzewa" to historia wyprawy na tereny plemienia Asmat, owianych ponurą sławą łowców głów z południa Papui. Wyprawa do kraju bagien namorzynowych, malarycznej dżungli, do podniebnych domów kanibali z plemienia Korowai i zagubionych w ostępach wsi Asmatów - najbardziej znanych rzeźbiarzy Oceanii.

ok. 20.00 (w przerwie między slajdami a koncertem): pokaz Raciborskiej Grupy Rowerzystów Extremalnych oraz pokaz fire-show

CELTIC MOTION PROJEKT - widowisko grup Beltaine (muzyka) i Glendalough (taniec)20.30 - CELTIC MOTION PROJEKT - widowisko grup Beltaine (muzyka) i Glendalough (taniec)

22.30 - Zbigniew Piotrowicz - Nocny Blok Filmowy/autorski wybór filmów z Przeglądu Filmów Górskich - Lądek Zdrój 2008Niedziela, 26 października


10.00 - RACIBORSKI KLUB KAJAKOWY "JOOONYYY" zaprasza: "Spływ Odrą" na odcinku RAFAKO (zbiórka) - ZAMEK

15.00 - Niedzielny Blok Filmowy najlepsze filmy z Przeglądu Filmów Górskich - Lądek Zdrój 2008

Dominik Włoch: 18.00 - Dominik Włoch: "Piesza pielgrzymka z Gdańska do Jerozolimy"

Pięćdziesiąt dolarów w kieszeni, szesnaście kilogramów na plecach oraz... cztery i pół tysiąca kilometrów przebytych pieszo w ciągu stu dwudziestu pięciu dni. To w największym skrócie opis pieszej pielgrzymki z Gdańska do Jerozolimy, którą odbył 24 letni Dominik. Szedł przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię (w Sofii dołączył do niego jego 16-letni brat, Karol) i Grecję. Z Aten promem przeprawił się do Efezu, by następnie przez Turcję, Syrię, Jordanię i Izrael dotrzeć do upragnionego celu. Okazało się, że od zawartości portfela ważniejsza była wiara, że się uda...

AINU - SHOW19.00 - AINU - SHOW

Niecodzienność koncertu "Ainu" poruszającego się po kręgu World Music, polega na charakterze i atmosferze widowiska , w którym oryginalne zaśpiewy, brzmienia muzyki Aborygenów; Indian północno i południowoamerykańskich, połączone są z nastrojowymi melodiami granymi na fletniach pana, harmonijce ustnej, fletach i gitarze (na żywo). Całość pulsuje w egzotycznych rytmach afrykańskich, czy tanecznych rytmach latynoamerykańskich, do których wyśpiewywane są wokalizy etniczne. Nowością na skalę światową są niezwykłe instrumenty stworzone przez samego artystę jak metalowe specjalnie strojone fletnie pana o unikalnych brzmieniach, bębny, aborygeńskie Digieridu, czy harfa elektroniczna. W roli dobrego ducha koncertu występuje przyjaciel Ainu - Pies Husky.

Więcej na Stronie Festiwalu

Beskidy24.pl

Beskidy24.pl » Kalendarz imprez i zawodów » Festiwal Podróżniczy ...

Festiwal Podróżniczy Wiatraki

Termin: 24 października 2008

Opis:

"Każdy z nas nosi w sobie skrawek duszy podróżnika, odkrywcy dalekich lądów, zdobywcy dziewiczych szczytów, rozległych mórz i dzikich dżungli... Koleje losu są jednak takie, że tylko nieliczni z nas wiążą swoje życie z podróżami, górami czy morzami na stałe. Pozostali oddają się swym pasjom podróżniczym od czasu do czasu, w miarę wolnego czasu; a jeszcze inni oglądają świat dzięki slajdom, filmom i zdjęciom tych pierwszych..."


Zapraszamy na V edycję Festiwalu Podróżniczego "Wiatraki", która odbedzie się w ostatni weekend października (24-26.X.2008) w Raciborzu, Dom Kultury "Strzecha" - ul. Księdza Londzina 38


Kilka słów o Festiwalu

Kiedy w roku 2004, tworzyliśmy Pierwszy Raciborski Festiwal Podróżniczy "WIATRAKI" chcieliśmy zgromadzić w jednym miejscu i czasie ich wszystkich: exploratorów i stopowiczów, gawędziarzy i ich słuchaczy, alpinistów i wędrowców, odkrywców i podróżników, grotołazów, żeglarzy, ludzi z wiatrem we włosach. Chcieliśmy by do Raciborza zawitał na kilka dni cały świat - dzięki slajdom, opowieściom, relacjom, wystawom i filmom. No i ostatecznie - chcieliśmy spotkać wspaniałych ludzi, gościć ich u siebie, dotknąć, porozmawiać (a nie byliśmy pewni, czy przyjmą zaproszenie na piwo do naszego dużego pokoju ;)

Najważniejsze - udało się...

Wśród gości festiwalu znajdują się ludzie z oryginalni, ciekawi, często bardzo znani: wybitni wspinacze, himalaiści, odkrywcy, żeglarze, utalentowani dziennikarze, reporterzy i fotografowie. Ludzie, których opowieści, slajdy i filmy mówią nie tylko o dalekich krainach, ale i o sile ducha, woli walki, chęci odkrywania i zdobywania... Słowem: o życiu i wielkości człowieka...

W latach 2004 - 2007, wśród gości festiwalu znaleźli się ludzie takiego formatu jak Krzysztof Wielicki, Wojciech Cejrowski, Andrzej Urbanik, Ryszard Pawłowski, kpt. Waldemar Mieczkowski, David Kaszlikowski, Piotr Pustelnik, Michał Kochańczyk, Marek Tomalik, Piotr Opacian, Marek Kalmus, Zbyszek Piotrowicz, Katarzyna Mazurkiewicz, Jacek Teler, Piotr Morawski, Arun Milcarz, Zbyszek Borys, Asia i Artur Morawiec, Dominik Bac i Sławomir Skalmierski (załoga słynnego S/Y "Stary"), Michał Witkiewicz, Łukasz Pająk. A także wielu innych - mniej nam znanych, ale nie mniej wspaniałych!


Program Festiwalu


Piątek 24 października

Wojciech Grzesiok: 8.30 - Wojciech Grzesiok: "Patagonia - wertykalny koniec świata"
W styczniu tego roku do El Chalten zawitała grupa wspinaczy Klubu Wysokogorskiego Gliwice z zamiarem zdobycia Fitz Roy'a. Oto ich przygody...Leszek Szczasny: 10.00 - Leszek Szczasny: "Syria: starożytność i ramadan z dyktaturą w tle"
Slajdowisko jest zapisem miesięcznego pobytu w Syrii we wrześniu 2008 roku. Osobny krótki dział stanowi prezentacja Syrii jako skansenu starych samochodów - 30, 40-letnich mercedesów, volvo i fordów. Wszystko to przeplecione jest relacją z zaskakujących przygód (których autostopowiczom nigdy nie brakuje) i spotkań z ludźmi.Dawid Wacławczyk: 11.30 - Dawid Wacławczyk: "Kambodża - Laos - Tajlandia"
Relacja z ostatniej rosynanckiej podróży, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia 2007 roku, w czasie której podróżując w rytmie prawdziwie ekspresowym (3 tygodnie), wykorzystując dany czas do granic możliwości (5 lotów w samej Azji...), łącząc się, dzieląc i tworząc zmienne składy czasowo - osobowe udało nam się przetoczyć przez 3 piękne kraje Azji Południowo - Wschodniej...

18.00 - oficjalne otwarcie V Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki

Asia i Edi Pyrek Goście Specjalni: Asia i Edi Pyrek "Wyprawy na drugą stronę lustra - rzecz o duchach, magii, rytuałach i poszukiwaniu mocy"

Asia i Edi - kultowe postacie na mapie polskiego globtrotteringu, opowiedzą nam o tym, że podróżowanie to nie sprawa geografii tylko stan umysłu. Że podróżować można zawsze i wszędzie. Nie ma więc znaczenia gdzie się jest - ważne jest nasze nastawienie. Podejście do życia - specyficzny i na poły mistyczny stan skupienia i uważności. W tym stanie człowiek czuje jak płynie. Świat nagina się do jego marzeń i pragnień. Stan ten ich zaprzyjaźnieni Indianie nazywają "Wędrówką w pięknie". I o tym będzie ten pokaz - o sposobie podróżowania, który jest bardziej filozofią życia niż sposobem na przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego.

Wyprawa MOTOSYBERIA.COMok. 19.00 - Wyprawa MOTOSYBERIA.COM
Motocyklowa wyprawa na "koniec świata" - do Magadanu, położonego na wschodnim krańcu Rosji. Dużo błota, surowego mięsa, bratania się z tubylcami i ekstremalne emocje: od zwątpienia do totalnej ekstazy.


SOOMOOD20.00 - koncert zespołu SOOMOOD

Soomood prezentuje niesamowite połączenie arabskiego folku z gitarowym europejskim brzmieniem oraz elektroniką. Udaje się to dzięki połączeniu sił wielu znakomitych muzyków krakowskich i wrocławskich z niesamowitym głosem pochodzącej z Jemenu wokalistki i poetki Rasm Al-Maschan, która wykonuje pieśni w języku angielskim i ... arabskim!


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009