Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Księgarnia » Kuba. Przewodnik

Informacje ogólne

Kuba. Przewodnik

  • Autor:Gesine Froese
  • ISBN:978-3-8297-6645-6
  • Wydawca:-
  • Format:107 x 190
  • Data wyd.:2008
  • Oprawa:miękka
  • Liczba stron:128 stron
  • Numer kat.:o_00e8

cena: 26,90 zł

Wysyłka w ciągu 3-5 dni

Opis produktu

Przewodnik "Kuba" z nowej serii "Marco Polo" zapewni Ci wakacje w nastroju salsy na białych plażach i w zabytkowych miastach portowych, a przede wszystkim w słynnej Hawanie oraz pełnym temperamentu Santiago de Cuba.

W kawiarniach Hawany spotkasz cały świat i wiele duchów. Może nawet w barze Floridita lub Bodeguita del Medio natkniesz się na cień papy Hemingwaya popijającego daiquirí albo Al. Capone z cygarem w zębach. W słynnej rewii Cabaret Tropicana zatańczą dla ciebie (również) najlepsze kubańskie tancerki w skrzących się kostiumach.

Czas stanie w miejscu, kiedy będziesz podglądać flamingi na lagunach Cayo Coco i Playa Santa Lucía lub żerujące w zatokach Ciénaga de Zapata krowy morskie i czyhające na zdobycz krokodyle czy też spróbujesz karmić rekiny w wodach niedaleko Playa Santa Lucía. Zapadnie Ci w pamięć dotyk morza, kiedy zanurzysz się w krystalicznej wodzie w zagłębienia koralowca w Caleta Buena, i dotyk wiatru, kiedy popędzisz motorówką po Río Canimar.

Zachwycą Cię amerykańskie samochody sprzed kilkudziesięciu lat sunące po uliczkach Hawany, gorący nastrój karaibskiego Santiago de Cuba oraz panorama czerwonych dachów i brukowane uliczki kolonialnego Trinidadu, a także Santa Clara, gdzie pochowano Che Guevarę.

Przewodnik "Kuba" z nowej serii "Marco Polo" oddaje współczesny styl życia i spełnia oczekiwania ludzi młodych: jest dynamiczny, radosny i pełen luzu jak Ty.

W niekonwencjonalny sposób przedstawia tę piękną wyspę za pomocą barwnych zdjęć z życia, sympatycznych, dowcipnych opisów, emocjonalnych uwag autorów.

Spis treści:

SPECJALNE REKOMENDACJE EKSPERTÓW MARCO POLO .... OKŁADKA
LISTA SUPERPRZEBOJÓW MARCO POLO ... 4
WSTĘP ... 6
TRENDY ... 12
WARTO WIEDZIEĆ ... 16
ŚWIĘTA I FESTIWALE ... 22
KUCHNIA ... 24
ZAKUPY ... 28
HAWANA ... 30
ZACHODNIA KUBA ... 48
ŚRODKOWA KUBA ... 60
WSCHODNIA KUBA ... 72
WYCIECZKI ... 86
KUBA W JEDEN DZIEŃ ... 92
SPORT I REKREACJA ... 94
PODRÓŻ Z DZIEĆMI ... 98
INFORMATOR ... 102
SŁOWNICZEK ... 108
ATLAS DROGOWY ... 112
LEGENDA ... 122
INDEKS ... 124
AUTORKA PRZEWODNIKA ... 127
RADY I PRZESTROGI ... 128

cena: 26,90 zł

« powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009