Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Księgarnia » Made in Japan

Informacje ogólne

Made in Japan

  • Autor:Rafał Tomański
  • ISBN:978-83-246-7924-9
  • Wydawca:-
  • Format:150x210
  • Data wyd.:2013-09-05
  • Oprawa:miękka
  • Liczba stron:192 stron
  • Numer kat.:bemaja

cena: 34,90 zł

Wysyłka w ciągu 3-5 dni

Opis produktu

Rafał Tomański darzy Japonię miłością. Swoje uczucie zbudował na fundamentach wiedzy, wytrwałym śledzeniu tamtejszych mediów i wnikliwej obserwacji codzienności. Pewnie dlatego jego kochanie, choć pełne troski, nie jest bezkrytyczne, bezwarunkowe. Podoba mi się to. Nie byliście w Japonii? Czytajcie! Byliście? Czytajcie tym bardziej!

Wojciech Tochman

Wydarzenia z 11 marca 2011 roku były ogromnym szokiem dla Japończyków. Tsunami i trzęsienie ziemi dokonały nie tylko spustoszenia dużej części kraju, ale wstrząsnęły również japońską duszą. Od tego czasu nic nie jest już takie samo. Japonia musi na nowo się określić, wyrwać z ekonomicznej stagnacji, otworzyć na cudzoziemców, zacząć serio uczyć się języka angielskiego, no i wreszcie... przyłożyć się do pracy! Bo od marca 2011 roku określenie „made in Japan” nie jest już jednoznacznie powodem do dumy. 

Naród, który zamiast „kocham” używa słowa „lubię”, a jeśli czegoś nie lubi, oznajmia to, tworzącz naszego punktu widzenia językowe potworki w rodzaju „to nie jest tak, żetego nie lubię, ale…”, tym razem powiedział wprost – wypadek w Fukushimiejest całkowicie made in Japan. Wynikł ze struktury japońskiego społeczeństwa,obnażył jego wady i powinien stać się lekcją na przyszłość. Takichstwierdzeń nikt się nie spodziewał. (fragment książki)


Rafał Tomański – dziennikarz, japonista, prowadził autorski „Progr@m” na temat nowych technologii w TVN CNBC. Jego pierwsza książka o Japonii Tatami kontra krzesła stała się bestsellerem.

Patroni medialni:

cena: 34,90 zł

« powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009