Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Księgarnia » Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk

Informacje ogólne

Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk

  • Autor:Marcin Jamkowski, Jacek Wacławski
  • ISBN:978-83-246-8866-1
  • Wydawca:-
  • Format:155x215
  • Data wyd.:2013-11-13
  • Oprawa:miękka
  • Liczba stron:312 stron
  • Numer kat.:belege_ebook

cena: 31,99 zł

Wysyłka w ciągu 3-5 dni

Opis produktu

„Stary”, młodzi i morze to pełna przygód i humoru opowieść o grupie 20-latków, którzy napokładzie jachtu „Stary” opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy — jako najmłodsiPolacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęlilegendarne Przejście Północno-Zachodnie — z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarskiEverest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat.Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Jest o potędze przyjaźni, pasji i upartego dążeniado celu. Przede wszystkim jednak to pean na cześć marzeń, bo (jak piszą autorzy i zarazem uczestnicywydarzeń) „wszystko zaczęło się od marzeń. Od postanowienia nastolatków, że w trakcie studiów wybudująjacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata”.

Przekonajcie się, jaką drogę przebyli, aby urzeczywistnić swoje pragnienia!

Co znaczy podróżować? Podróżować to przeżyć sztorm, gwałtowny żywioł, z którym prowadzi się nierówną walkę, albowręcz przeciwnie — tkwić na środku nieruchomego oceanu i czekać na odrobinę wiatru. Podróżować to zobaczyćpierwszy raz w życiu górę lodową i zachwycić się jej pięknem i tajemniczością. Podróżować to poznawać świat, ludzii spotkać, dzięki niezwykłym splotom zdarzeń na drugim krańcu globu, przyszłą żonę. Podróżować to jednak przedewszystkim spełniać swoje marzenia. Ekipa młodych żeglarzy serwuje Czytelnikom najprostszy przepis na zachowaniewiecznej młodości — radość, spontaniczność, trochę ryzyka, żelazna konsekwencja i upór oraz niezłomne przekonanie,że wszystko się uda. Wystarczy zrobić pierwszy krok, dać się ponieść wyobraźni, a potem... potem już samo pójdzie.

Piotr Chmieliński (podróżnik, członek The Explorers Club)KSIĄŻKA Z FILMEM DVD

Film "W Poszukiwaniu Legendy" w reżyserii Konstantego Kulika opowiada historię rejsu przezPrzejście Północno-Zachodnie. Jest to emocjonująca i momentami wzruszająca opowieść o Arktyce, żyjących tam ludziachi przyrodzie, a także o wielkiej przygodzie i determinacji młodych ludzi. Film był pokazywany na wielu festiwalachna całym świecie. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo zdobył dwie nagrody — za najlepszyfilm i najlepszą reżyserię.


O autorach:

Marcin Jamkowski Rocznik 1970. Z wykształcenia chemik, z zawodu reporter,z zamiłowania wspinacz i płetwonurek. Studiował chemię w Warszawie, a reżyserię,scenopisanie i produkcję filmową na Harvardzie i MIT. Członek The Explorers Club,elitarnej nowojorskiej organizacji zrzeszającej podróżników i odkrywców. Speaker nakonferencji TED. Były redaktor naczelny polskiej edycji „National Geographic”. Obecnieniezależny fotograf, filmowiec i dziennikarz specjalizujący się w tematach wyprawowychi popularnonaukowych. Pracuje między innymi dla „National Geographic”, „Kontynentów”,„Newsweeka”, „Focusa”, „Polityki” i „Travelera”.

Jacek Wacławski Rocznik 1981. Lekarz, kapitan jachtowy, członek The ExplorersClub. W latach 2002 – 2003 jako najmłodszy na świecie kapitan poprowadziłroczną wyprawę żeglarską wokół przylądka Horn i do brzegów Antarktydy. W 2006 rokuwspółprowadził wyprawę przez najtrudniejszą trasę żeglarską na świecie — PrzejściePółnocno-Zachodnie, drogę z Grenlandii do Alaski. Laureat najbardziej prestiżowychnagród żeglarskich i eksploracyjnych w Polsce (dwukrotnie Żeglarz Roku, laureat Kolosai Travelera). Jako trener prowadził szkolenia motywacyjne dla wielu firm. Dziś lekarz,pracuje w Klinice Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, zarażającpasją żeglarską kardiologów w całej Polsce.

Konstanty Kulik Rocznik 1979. Reżyser, żeglarz, podróżnik, szybownik i operatorfilmujący między innymi z bezzałogowych pojazdów latających. Absolwent Wydziału Radiai Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca audycji dla TVP, filmów dokumentalnych dlakanału Planete oraz teledysków. Autor filmu „W poszukiwaniu legendy”, opowiadającegoo wyprawie „Starego” przez Przejście Północno-Zachodnie. Dołączony do niniejszejksiążki film był prezentowany między innymi na festiwalach w Chinach, Grecji, Katarze,USA, Czechach, na Islandii i we Włoszech. Zdobył dwie główne nagrody — za najlepsząreżyserię i najlepszy film — na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo.Od kilku lat Konstanty pracuje z Marcinem Jamkowskim nad filmem dokumentalnym„Uratowane z Potopu”, o wyprawie, która odszukała i wydobyła z dna Wisły 400-letniekrólewskie zabytki Wazów zrabowane przez Szwedów w czasie Potopu. Za pomysł tegodokumentu autorzy otrzymali nagrodę dla najlepszego projektu podczas KrakowskiegoFestiwalu Filmowego.

Patroni medialni:


cena: 31,99 zł

« powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009