Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Księgarnia » Pogoda

Informacje ogólne

Pogoda

  • Autor:Bruce Buckley, Edward J. Hopkins, ...
  • ISBN:9788360887219
  • Wydawca:-
  • Format:230 x 230
  • Data wyd.:2012-01-04
  • Oprawa:miękka
  • Liczba stron:304 stron
  • Numer kat.:o_0495

cena: 0,00 zł

Wysyłka w ciągu 3-5 dni

Opis produktu

W pogodzie zawsze się coś dzieje, powiedział Mark Twain. Pogoda, zarazem życiodajna i niszczycielska, może wprawić w zachwyt albo w jednej chwili pokrzyżować nam plany. Pogoda wydawnictwa Carta Blanca to kilkaset fascynujących zdjęć, ukazujących potęgę przyrody, a także mnóstwo schematów i ilustracji, które ułatwiają zrozumienie opisywanych zjawisk. Bogato ilustrowana książka wydana nakładem Carta Blanca, stanowi wszechstronny przewodnik po wszelkich postaciach pogody. Wyjaśnia jak działają jej mechanizmy, opisuje czynniki codziennie wpływające na pogodę i ekstremalne zjawiska pogodowe od huraganów po tornada, od powodzi po pożary i susze. Ujawnia także wpływ klimatu na rośliny, zwierzęta i ludzi oraz stanowi przegląd najnowszych badań nad zmianami klimatycznymi, globalnym ociepleniem i niszczeniem warstwy ozonowej. Uświadamia, jak ogromny wpływ wywiera pogoda na naszą kulturę, gospodarkę i samopoczucie. Czytelnik znajdzie w książce następujące rozdziały:Energia pogody kształtowana przez energię słoneczną pogoda stanowi system sił działających w atmosferze ziemskiej: obieg energii, prądy, wiatry, monsuny, wyże i niże, niespożyta energia Słońca. Pogoda w akcji piękne kształty chmur, symetria tęczy, życiodajna moc deszczu zjawiska te zawdzięczają istnienie wodzie zgromadzonej w atmosferze. W rozdziale: właściwości i obieg wody, powstawanie chmur, typy chmur, rodzaje opadów, zorza polarna i wiele innych zjawisk Ekstremalne zjawiska pogodowe wszystko, co przypomina nam o potędze pogody: ekstremalne wiatry, huragany, trąby powietrzne, zamiecie i burze lodowe, niszczycielska siła lawin, powodzi, pożarów lasów i suszy. Obserwacje pogody pogoda w tradycji ludowej, droga od przesądów i wierzeń po współczesną wiedzę na temat pogody, obecnie stosowane metody meteorologiczne. Klimaty świata od pingwinów cesarskich na Antarktydzie po zebry afrykańskich sawann, od bujnej roślinności tropikalnych lasów po pustynne kaktusy. Zmieniający się klimat klimat ziemi zmienia się od początków naszej planety. W jakim stopniu wpływ mają na to ludzie? Dane faktograficzne Słowniczek Indeks Autorzy:Bruce Buckley jest doświadczonym meteorologiem. Pracował dla Australijskiego Biura Meteorologicznego i Królestwa Arabii Saudyjskiej oraz współpracował z australijską stacją telewizyjna Weather Chanel.Edward J. Hopkins jest wykładowcą na Wydziale Nauk Atmosferycznych i Oceanograficznych Uniwersytetu Wisconsin w Stanach Zjednoczonych oraz konsultantem Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego.
Richard Whitaker jest niezależnym konsultantem meteorologicznym, który świadczy usługi dla przedsiębiorstw oraz instytucji edukacyjnych i rządowych.Książka wpisuje się w fascynującą serię o niezwykłych obliczach przyrody, opracowaną w oryginale przez cenione wydawnictwo Weldon Owen.  Zobacz więcej Spis treści: Wprowadzenie -12
Energia pogody -14
Pogoda w akcji -52
Ekstremalne zjawiska pogodowe -112
Obserwacje pogody -156
Klimaty Świata -196
Zmieniający się klimat -238
Dane faktograficzne -280
Słowniczek -294
Indeks -296

cena: 0,00 zł

« powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009