Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Na południu Polski grzmi, pada i wieje

Na południu Polski grzmi, pada i wieje

Burze powinny osłabnąć późnym wieczorem i całkowicie zaniknąć w godzinach nocnych. Dzisiejszy dzień jest już ostatnim z burzami. Na kolejne grzmoty poczekamy co najmniej do przyszłego weekendu. 

Twojapogoda.pl


Na południu Polski grzmi, pada i wieje

Data: 11 maja 2009 Region: Góry

Temperatura przekroczyła na południu kraju 25 stopni, dlatego też w wilgotnym powietrzu tworzą się chmury burzowe, które powoli przemieszczają się na wschód i północny wschód.

Obecnie leje i grzmi lokalnie w województwie opolskim, śląskim i małopolskim. W ostatnich godzinach burze kilkukrotnie przechodziły m.in. nad Katowicami i Krakowem powodując utrudnienia w ruchu podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Niebawem podobnie będzie w województwie świętokrzyskim i podkarpackim. Niewykluczone, że wieczorem burze pojawią się także na południu Lubelszczyzny, ale tam warunki atmosferyczne nie sprzyjają burzom tak jak na krańcach południowych Polski.

Mimo, że burze nie mają ekstremalnie dużej aktywności, to jednak jak zwykle podczas ich przechodzenia powinniśmy powziąć odpowiednie środki ostrożności, a więc unikać przebywania na otwartej przestrzeni lub też pod drzewami. Podczas burzy w ciągu godziny może spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, niewykluczone są opady gradu i porywisty wiatr do 85 kilometrów na godzinę. W niżej położonych obszarach możliwe są podtopienia. Porywisty wiatr może z kolei łamać gałęzie i zrywać linie energetyczne.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009