Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Górska piosenka pod Jaworzyną

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W tym roku mikrofon dzierżyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 - grupa wokalna Wesołe Skrzaty oraz duet Uśmiechnięte Turystki (Aneta Cygan i Katarzyna Michalik), zespół Miasto Bzu z Sankt Petersburga, Klaudia Cecko, Dagmara Grabowiecka, Paulina Długosz i Wojciech Rams z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Muszynie, Daria Izworska i Julia Kowalczyk z Nowego Sącza, zespół Tęcza z Samorządowego Centrum Edukacji w Bereście, Anna Jakubik i Kaja Hopej z Gimnazjum w Krynicy-Zdroju, kryniccy gimnazjaliści z zespołu wokalnego Septyma, Kinga Czerwińska, rodzinna grupa DAJM - Kirc, grupa Śpiewający z Wilkami oraz Muchomorki Żwirka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy.

Następne śpiewanie już za rok.

Iwona Kamieńska
POLSKA Gazeta Krakowska

Górska piosenka pod Jaworzyną

Data: 5 czerwca 2009 Region: Krynica-Zdrój

Na tegoroczną - trzecią już - edycję Międzynarodowych Spotkań z Piosenką Turystyczną w Krynicy-Zdroju przyjechali nawet młodzi ludzie z Sankt Petersburga. Impreza, której od pierwszej edycji patronuje medialnie "Gazeta Krakowska", cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością nie tylko wśród amatorów śpiewania. Publiczność także dopisuje, bo posłuchać piosenek, które towarzyszą górskim wyprawom od dzieciństwa, to sama radość - szczególnie pod szczytem Jaworzyny.Członkowie Krynickiej Organizacji Turystycznej od trzech lat mieli dylemat - czy śpiewanie
powinno być "na wyścigi", czyli w formie konkursu, czy też zrezygnować z tej formy na rzecz spotkania integracyjnego niezakłócanego emocjami walki o miejsca na podium. Wygrała ta druga opcja, więc - jak tłumaczy Marzena Szarek ze sztabu dowodzenia imprezą - wszyscy byli zwycięzcami.

  • Dom do Wynajęcia "Willa Górska Sól"

         Komfortowy  dom   w   Beskidzie   Żywieckim   położony w   Soli-Kiczora. Doskonały ...

  • Domki Letniskowe nad rzeką Soła

    Cicha, bezpieczna okolica ! *   Cały teren jest ogrodzony i posiada własne miejsca parkingowe. *   ...
 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009