Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Dziś w Wiśle rozpoczyna się Puchar Kontynentalny w skokach

W Wiśle będzie można zobaczyć najlepszych skoczków na świecie (© Fot. ARC)

W Wiśle będzie można zobaczyć najlepszych skoczków na świecie (© Fot. ARC)

- Duże imprezy są bardzo ważne dla wizerunku miejscowości. Są dodatkową atrakcją, ściągają nie tylko kibiców. Wiem, że niektórzy goście przyjadą specjalnie na koncert grupy Feel, który odbędzie się po skokach. Do przyjęcia większej niż zazwyczaj ilości gości przygotowani są właściciele bazy turystycznej i gastronomicznej. Mają w tym dużą wprawę, bo przecież odbywa się u nas cyklicznie kilka ważnych masowych imprez, chociażby Tydzień Kultury Beskidzkiej - mówi burmistrz Wisły Andrzej Molin.
Dziś i jutro na skoczni w Wiśle Malince próbne serie skoków o godz. 16, konkursowe o godz. 17.30, a finałowe o 18.45.

Gdzie parkować
Obok wyciągu Nowa Osada, ul. Wyzwolenia parking pomieści 100 pojazdów, jest bezpłatny;
Przy ul. Czarne, naprzeciw budynku PTTK pomieści około 40 aut;
Przy ul. Czarne, skład drewna Janiurka opłaty pobierają pracownicy KS Wisła Ustronianka, parking dla 150 aut;
Parking Nadleśnictwa za skocznią opłaty pobierają pracownicy KS Wisła Ustronianka, 150 samochodów;
Przy ul. Malinka zmieści 100 aut przy deszczu, 300 przy dobrej pogodzie, parking płatny;
Parking wyciągu narciarskiego Cieńków opłaty pobierają pracownicy pensjonatu Ogrodzisko, dla 200 aut.
Kierowcy jadący na skocznię proszeni są o umieszczenie białej kartki A4 za przednią szybą. Ułatwi to skierowanie ich na parkingi.

Ł. Klimaniec, W. Then
POLSKA Dziennik Zachodni

Dziś w Wiśle rozpoczyna się Puchar Kontynentalny w skokach

Data: 12 września 2009 Region: Wisła

Rozpoczynający się dziś na skoczni Adama Małysza w Wiśle Puchar Kontynentalny ma dać odpowiedź, czy beskidzki kurort jest gotowy na organizację Pucharu Świata.Dwudniowe zawody będą dla miasta i organizatorów jednym wielkim egzaminem. - Od przedstawicieli FIS dowiedzieliśmy się, że jest to ostatni sprawdzian przed powierzeniem Wiśle organizacji Letniego Grand Prix, czyli bardzo poważnej imprezy - zdradza Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i główny organizator zawodów.

Przy organizacji imprezy pracuje kilkadziesiąt osób. Nic nie może zawieść - łącza internetowe, biuro zawodów, sprawozdania wyników muszą współgrać ze sobą perfekcyjnie.

W Wiśle spodziewanych jest dziś około 3,5 tysiąca fanów skoków narciarskich, choć przy słonecznej pogodzie może pojawić się znacznie więcej ludzi. Magnesem jest przecież konkurs przy sztucznym oświetleniu z udziałem takich gwiazd, jak Adam Małysz, Jakub Janda czy Primoż Peterka oraz atrakcja wieczoru - koncert zespołu Feel.

Na zmotoryzowanych czekają miejsca na sześciu parkingach, które mogą pomieścić nawet tysiąc pojazdów. Nie będzie jednak zmiany organizacji ruchu, jak to miało miejsce podczas premiery skoczni w Malince w marcu tego roku. Wówczas kilkusetmetrowy odcinek drogi prowadzący do skoczni został przedzielony barierkami. Po jednej stronie chodzili kibice, po drugiej, w systemie wahadłowym jeździły auta. Tworzyły się korki, a kierowcy przeklinali.

- Nie planujemy żadnych zmian w organizacji ruchu. Dojazd na skocznię będzie odbywał się normalnie. Spokojnie będzie można przejechać w obie strony. Apelujemy jednak do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - zaznacza Wąsowicz.

W przygotowania do tej ważnej imprezy zaangażowało się mocno miasto. Sprawami porządkowymi zajmą się strażnicy miejscy, ochotnicy z miejscowych OSP oraz policjanci z ruchu drogowego, którzy już od Ustronia będą pilotować nadciągających kibiców.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009