Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Tour de Pologne po latach przerwy wraca nad Olzę

Fot.: Mat. organizatora Tour de Pologne

Fot.: Mat. organizatora Tour de Pologne

Pracownicy starostwa zastrzegają, że naprawa ma dotyczyć odcinków ulicy Bielskiej od ul. Cienciały po połączenie ze Stawową z wyłączeniem miejsca na wysokości wyburzonego dworku oraz remontowanych aktualnie mostów.

Kolarski peleton w Cieszynie przejedzie 5-kilometrową pętlą ulicami Matejki w kierunku Uniwersytetu Śląskiego, przez Banotówkę i dalej ulicami Hallera, Górną, Wyższą Bramą, i Głęboką na Rynek.

- Nie przewidujemy kładzenia nowych nawierzchni asfaltowych, ale te ulice trzeba będzie dobrze przeglądnąć, by nie było w nich dziur - przyznaje wiceburmistrz Matuszek.

Wiadomo, że po fragmencie trasy, którą przejadą kolarze, będą ścigały się też dzieci. Pojadą w tej samej scenografii, przy tych samych bramach i banerach, jak zawodowcy.

Po 13 latach
Po raz ostatni Tour de Pologne gościł w Cieszynie 11 września 1997 roku. Wówczas był to piąty etap 54. Wyścigu Tour de Pologne. Zawodnicy mieli do pokonania 163,5-kilometrową trasę. W Cieszynie wygrał Simone Bertoletti.

Łukasz Klimaniec
POLSKA Dziennik Zachodni

Tour de Pologne po latach przerwy wraca nad Olzę

Data: 2 listopada 2009 Region: Cieszyn

Czesław Lang i Lech Piasecki, organizatorzy prestiżowego Tour de Pologne, przyjechali do Cieszyna i zaproponowali burmistrzowi, by miasto było metą jednego z etapów wyścigu. Cieszyńscy radni właśnie zgodzili się, by z miejskiej kasy przeznaczyć na to wydarzenie 366 tys. złotych. Kolarski peleton przyjedzie na cieszyński Rynek 4 sierpnia 2010 roku.
- Wyścig realizuje ekipa francuska, ta sama, która robi Tour de France. Na trasie będą trzy helikoptery, a w planach jest także dwuminutowy film o Cieszynie, zrealizowany wedle naszych wskazówek. Promocja, jaką daje ten wyścig, jest nie do przecenienia - mówi Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

Słynny wyścig w Cieszynie może być dobrą kartą przetargową w otrzymaniu pieniędzy na remont odcinków ulicy Bielskiej w Cieszynie, której fragmentem miałby przejechać kolarski peleton. Ulica nazywana jest ironicznie przez cieszyniaków "poligonową" ze względu na fatalny stan nawierzchni. Obecnie jej 300-metrowy odcinek jest zamknięty od lipca z powodu remontów dwóch mostów. Ich naprawa potrwa do 15 grudnia.

W tym tygodniu cieszyńskie starostwo złoży wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego o przyznanie dotacji na remont odcinków tej ulicy.

- Wyścig to doskonały argument dla ekspertów oceniających wnioski, by powiat przy udziale finansowym miasta, dostał dotację na to zadanie. Może, gdyby wszystko poszło sprawnie, jeszcze przed Tour de Pologne udałoby się tę drogę wyremontować? - zastanawia się Włodzimierz Cybulski, zastępca burmistrza Cieszyna.

Czesław Gluza, starosta cieszyński ostrożnie wypowiada się na ten temat.

- Konkurs RPO rządzi się własnymi prawami. Jest powołany komitet ekspertów, który ocenia wnioski, a potem te wyniki akceptuje Zarząd Województwa Śląskiego. Ale wszystko to, co może sprzyjać remontowi ulicy Bielskiej, jest mile widziane - komentuje.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009