Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W weekend będzie nawet 12 stopni ciepła

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Dobrą wiadomością jest także ustąpienie nocnych mrozów. W następnych dniach temperatura nawet w najzimniejszej części doby nie powinna spadać poniżej 1-2 stopni, a w najcieplejszych regionach poniżej 5 stopni.

TwojaPogoda.pl


W weekend będzie nawet 12 stopni ciepła

Data: 5 listopada 2009 Region: Góry

Powietrze arktyczne wycofało się wraz z wyżem rosyjskim na wschód Polski. Jego miejsce w dzielnicach zachodnich zajęło powietrze polarnomorskie, które napływa dzięki niżowi północnomorskiemu niżowi znad północnego Atlantyku. Temperatura zaczęła błyskawicznie wzrastać, nawet bez obecności rozpogodzeń.

Kolejne dni przyniosą nam kolejną zmianę cyrkulacji i napływ powietrza z południa Europy i krajów Bliskiego Wschodu. Powietrze zwrotnikowe podniesie temperaturę szczególnie na południu i południowym wschodzie naszego kraju. Dlatego też możemy liczyć na całkiem przyjemny weekend. Jutro w większości kraju na termometrach 7-8 stopni, tylko na wschodzie będzie około 5 stopni. Na 95 procentach powierzchni naszego kraju nie spadnie ani jedna kropla deszczu, ani też jedna śnieżynka. Tylko nad górami pojawi się czapeczka z chmur, co będzie oznaczać działalność wiatru halnego. W sobotę temperatura przeważnie obniży się do 4-6 stopni, natomiast na południu i południowym wschodzie wzrośnie do ponad 10 stopni.

Lokalnie w czasie panowania halnego, czyli u stóp Karpat, termometry mogą pokazać nawet 12 stopni. Przydadzą się jednak parasole, ponieważ wszędzie może nieco popadać, najmniej oczywiście na południu. W niedzielę (8.11) opady we wschodniej połowie kraju i tam też będzie najcieplej, nawet do 10-12 stopni.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009