Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Ekstremalna Droga Krzyżowa

droga krzyżowa

droga krzyżowa

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej tylko pod opieką prawnego opiekuna lub za jego pisemną zgodą. W trasie poruszamy się w grupach składających się z mniej niż 10 osób, zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach trasy, które prowadzą po drogach asfaltowych. Powrót z Kalwarii odbywa się we własnym zakresie.

Wyposażenie: każdy uczestnik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy wędrówki (jedzenie, picie, latarka, podstawowe opatrunki, odblaski itp.). Zalecamy także zabranie w trasę kijków przeznaczonych do wędrówek pieszych (np. do nordic walking).

Uczestnicy podczas zgłaszania swojej obecności w dniu 26 marca w godzinach 19.00 - 20.00, otrzymają przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej, mapki wraz ze szczegółową informacją dotyczącą trasy wędrówki (UWAGA: zapewniamy materiały tylko dla osób zgłoszonych poprzez formularz internetowy). Przy Kościele św. Józefa każda grupka będzie miała możliwość wzięcia ze sobą w trasę brzozowego krzyża.

Opłata: Uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wymaga uiszczenia opłaty, która pobierana będzie w momencie zgłaszania się i odbierania materiałów przy Kościele św. Józefa, w godzinach 19.00 - 20.00. Opłata przeznaczona jest na koszty organizacji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz przygotowanie materiałów, z których korzystać będzie każdy uczestnik Drogi Krzyżowej i wynosi: 10 zł

Zgłoszenia: Chęć uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej należy zgłaszać poprzez formularz (tutaj) do środy, 24.03.2010 r. włącznie.


Ekstremalna Droga Krzyżowa

Data: 26 marca 2010 Region: Beskidy


Ciężar Krzyża. Wyczerpanie, ból i pragnienie… Trudno wyobrazić sobie wymiar ludzkiego, fizycznego cierpienia jakiego doświadczył Chrystus w drodze na Golgotę. Upadając na twarz, raniąc kolana i ręce, widział jednak sens w każdym kolejnym, pełnym cierpienia kroku. Wartość jaką w nim Jezus odnalazł musiała przesłaniać straszliwe widmo przybijanych gwoździami do drzewa krzyża rąk i nóg. W trakcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Krakowa do Kalwarii chcemy odkrywać ten sens, poprzez doświadczenie choćby namiastki fizycznego wyczerpania, bólu i poświęcenia, które nasz Pan złożył w ofierze za nas.



Cel: Rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Trasa: Pełna trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ma 44 km i jest następująca:

Kościół Św. Józefa w Krakowie, Rynek Podgórski- Tyniec- Skawina Samborek - Skawina - Radziszów - Chożyny - Podolany - Leńcze- Kalwaria Zebrzydowska Centrum - Sanktuarium

(szczegółowy przebieg trasy przedstawiony jest na mapce znajdującej się u dołu strony, którą można pobrać w formacie pdf)

Istnieje jednak możliwość wyboru długości trasy, który pozostawiamy uczestnikom. Trasy krótsze (2 do wyboru) różnią się tylko tym, że rozpoczynają się na 14 km trasy pełnej (start Drogi w Tyńcu - wybrzeże Wisły poniżej Klasztoru Benedyktynów - trasa ma 30 km) oraz na 20 km trasy pełnej (start Drogi ze Skawiny - park miejski, starorzecze Skawinki przy wylocie ul. Rzecznej - trasa ma 24 km).

BARDZO WAŻNE: Nasza rekomendacja jest następująca: pełna trasa przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób ćwiczących co najmniej 5 godzin w tygodniu (bieganie, jazda na rowerze, fitness itp.) i mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. Krótszą trasę ze startem w Tyńcu zalecamy dla osób aktywnych fizycznie, ćwiczących regularnie, ale mniej niż 4 godziny w tygodniu, natomiast trasę ze startem w Skawinie polecamy osobom ćwiczącym sporadycznie, nie przyzwyczajonym do długotrwałych wysiłków fizycznych oraz uczestnikom w młodszym wieku. PROSIMY O ROZWAŻNY WYBÓR DŁUGOŚCI TRASY W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH. Pełna trasa jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga znakomitego przygotowania fizycznego.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się odprawioną przez Księdza Jacka WIOSNĘ Stryczka wspólną Mszą Świętą w Kościele Św. Józefa, w piątek, 26 marca o godzinie 20.30, niezależnie od wybranego wariantu trasy. Następnie uczestnicy zorganizują się w grupy (nie więcej niż 10 osób w jednej grupie), w których przygotowują się do wymarszu spod Kościoła, bądź też w których przemieszczą się we własnym zakresie na wybrane miejsce rozpoczęcia Drogi Krzyżowej (Tyniec lub Skawina).

Ze względów organizacyjnych (zapisy, wydanie rozważań, przekazanie opisów trasy itp.) należy przybyć do Kościoła Św. Józefa pomiędzy godziną 19.00 a 20.00.

Miejsce i czas zakończenia: Ekstremalna Droga Krzyżowa zakończy się indywidualną modlitwą po dotarciu do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 27 marca. Następnie uczestnicy we własnym zakresie organizują sobie powrót do domu.

Organizacja i charakter Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: Uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność (po podpisaniu stosownej zgody przy zgłaszaniu się i odbieraniu materiałów), a w razie niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu (niezapewniamy na trasie możliwości przewozu uczestników).



 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009