Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Podsumowanie cyklu Salomon Trail Running 2010

Logo biegów

Logo biegów

Miło nam poinformować, że w 2011 roku odbędzie się kolejna – już czwarta – edycja cyklu. Liczbę biegów i terminy zawodów podamy na przełomie stycznia i lutego. Do zobaczenia na wiosnę!

Najlepsi w cyklu Salomon Trail Running:

Kobiety

1. Anna Celińska (Byledobiec Anin)
2. Magda Bartoszewicz (KB Maniac)
3. Irena Pakosz (Technik Komorno)

Mężczyźni
1. Marcin Świerc (Salomon Trail Team)
2. Miłosz Szcześniewski (LLKS Osowa Sień)
3. Wojciech Starzyński (Entre.pl Team)

Podsumowanie cyklu Salomon Trail Running 2010

Data: 11 października 2010 Region: Góry

Biegiem Trzech Kopców w Krakowie 3 października zakończyliśmy cykl 10 biegów górskich i trailowych rozgrywanych w całym kraju od kwietnia 2010 roku. Na finałowej edycji zebrało się prawie 700 osób, które pokonały 13km trasę w malowniczym parku u podnóża Kopców Krakusa, Piłsudskiego i Kościuszki.Suma podbiegów i zbiegów po twardej nawierzchni wystarczyła, aby oficjalnie zakwalifikować zawody jako bieg górski. Zatem wszystkim krakowskim góralom (żaden z zawodników nie wycofał się) gratulujemy dotarcia do mety!

W Krakowie zarówno na podium wśród pań, jak i panów, królowali zawodnicy zza wschodniej granicy. Z czasem 49min 6s. wygrała Ilona Barvanova z Ukrainy przed Białorusinką Aleną Berasniovą i swoją koleżanką z reprezentacji Tetyaną Kozubovą. U mężczyzn najszybszy był Leonid Rybak (42min 44s), też z Ukrainy, który wyprzedził jedynego Polaka na podium Andrzeja Lachowskiego (Salomon Trail Team) oraz Volodymyra Kovnana z klubu Kijów.

Cykl Salomon Trail Running odbył się po raz trzeci i w tym roku zgromadził rekordową liczbę uczestników - w całej Polsce w 10 edycjach wzięło łącznie udział ponad 2300 osób.

W porównaniu do masowych biegów ulicznych nie jest to imponująca liczba, ale dopiero rozwijającemu się bieganiu w terenie frekwencja rokuje świetnie. Szczególnie, że w tym roku w cyklu pojawiły się zarówno zawody znane i łatwo dostępne w dużych miastach (Ekobiegi pod Warszawą, edycja w Krakowie i Chorzowie) jak i nowe, bardzo trudne imprezy (Maraton Gór Stołowych uznany za najtrudniejsze 42 km w Polsce). Tym samym mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, że biegać poza asfaltowymi ścieżkami mogą zarówno zaawansowani, jak i zupełnie początkujący.

Z okazji zakończenia zawodów nasz sponsor, firma Suunto, przygotował specjalną promocję dla biegaczy w sklepach Salomona w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Każdy, kto przyniesie swój stary pulsometr, otrzyma 50% zniżki na zakup wybranych modeli zegarków treningowych. Szczegóły na www.trailrunning.pl
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009