Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Ostatni Bieg Dudka

Start Biegu Dudka

Start Biegu Dudka

Jednak najwięcej radości wniosły przedszkolaki, którzy mimo padającego deszczu i zimna stawili się na starcie i dzielnie pokonali dystans 200 m. Na mecie każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom, materiały promocyjne, oraz okolicznościowy medal, a na mecie czekał gorący żurek serwowany przez hotel Zimnik, herbatka, oraz IDEE KAFFEE, były drożdżówki i pyszne rogaliki. Dla najlepszych puchary, dyplomy i medale z wizerunkiem Olimpijki Ewy Dudek, oraz ponad metrowe kiełbasy Zakładów Mięsnych Wojciecha Dobiji z Żywca.

Jak co roku przy dekoracji nie mogło zabraknąć góralskiej muzyki popis dała Kapela Jodełki z Radziechów. Podczas dekoracji odbyła się miła uroczystośc starosta Żywiecki Andrzej Zieliński przesłał list gratulacyjny, dyr. Szkoły Sportowej z Niemenczyna Marian Kaczanowski wręczył statuetkę, ksiądz Aleksander Smarduch i Emil Pawlik w imieniu biegaczy wręczyli puchar za 20 Biegów Dudka. Były gratulacje i słowa podziękowania od radnych sejmiku Mariana Ormańca i Karola Stasicy, oraz wójta Lipowej Stanisława Caputy.

Były prośby zawodników i władz, aby przemyśleć swą decyzje. Jednak decyzja może być tylko jedna TO JUŻ JEST KONIEC organizacji imprez masowych przez Bace Dudka, oprócz wysiłków organizacyjnych i zaangażowania całej rodziny w organizacje biegów, przez wiele lat nadwyrężał budżet rodzinny – koniec okradania rodziny czas powiedzieć dość. Ostatni bieg Dudka został zepsuty przez aurę, podczas dekoracji lało jak z cebra i trzeba było przenieść dalszą część dekoracji do hotelu. Na zakończenie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy wspierali mnie podczas tych 25 lat organizacji imprez masowych. W tym roku imprezę wsparli Starostwo Powiatowe Żywiec, UG Lipowa GCKPT – Radziechowy-Wieprz, hotel ZIMNIK, Zakłady Mięsne W. Dobija Żywiec, G.S> Cięcina, EDBUD ,OSP Ostre, Lipowa, Słotwina i OSP Radziechowy.

Dziękujęmy

Ostatni Bieg Dudka

Data: 6 czerwca 2011 Region: Żywiec

To już ostatni taki bieg, jak obiecywał tak zrobił. Po problemach z organizacją zimowego 25 Narciarskiego Biegu Dudka i braku wsparcia finansowego ze strony gminnych władz Radziechowy-Wieprz, swój Jubileuszowy XX EKO Bieg Szlakiem Dudka, XVI Memoriał Ewy Dudek, Rajd Nordic Walking przeniósł do Zimnika gmina Lipowa.Tym razem nad Bacą Dudkiem nawet rozpłakało się niebo, które w sobotę jak nigdy dotychczas podczas 19 letniej historii zawsze w dniu zawodów było łaskawe. To dzięki imprezą jakie organizował wraz ze swym Klubem Baca przez gminę przewinęło się jak obliczył przyjaciel Edka od lat związany z imprezami znany redaktor Tadek Majcherek ponad 15 tyś. Uczestników nie tylko z Polski. To dzięki Dudkowi gmina za niewielkie pieniądze miała promocję, a o Radziechowach słyszano poza granicami kraju. To za sprawą Dudka i jego imprez sportowych Powiat Żywiecki i Rejon Wileński podpisał wymianę partnerską. A umowa podpisana z miastem partnerskim Mieroszów, za sprawą tej władzy gminnej przez 5 lat nigdy nie doszła do skutku.

Za sprawą przychylności gminy Lipowa z wójtem Stanisławem Caputą i właścicielem hotelu Zimnik, Dudek całą armie biegaczy przeniósł do Doliny Zimnika. Wszystkie zaplanowane starty odbyły się tak jak dotychczas. Dudek na tą okoliczność, musiał na nowo przemierzyć i oznakować trasę, aby wszystko było zgodnie z atestem. Wytyczył bardzo atrakcyjną i widokową trasę do nowo rozwijającej się dyscypliny NW. To na tej trasie po raz pierwszy odbyły się zawody w NW i bieg Memoriałowy Ewy Dudek, oraz bieg VIP i młodzieżowy. Trasa aktualnie liczy 6,4 km z różnicą poziomów +/- 156 m. Natomiast dla dzieci wytyczono trasy w Dolinie Zimnika ( gdzie znajduje się piękna ścieżka dydaktyczna ).

Pomimo przelotnych opadów i chłodnej aury na starcie stanęło około 300 zawodników z różnych stron Polski, Czech i Słowacji, nie zabrakło tradycyjnie młodzieży z Rejonu Wileńskiego reprezentujących Szkołę Sportową i gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. Wśród dzieci najmłodszych grup dominowali zawodnicy gospodarzy, jednak wśród nagradzanych można było spotkać uczniów z Radziechów i Żywca. W biegu dziewczyn gimnazjum na 2 km całe podium dla uczniów z Niemenczyna 1. Elmira Cmokunowa, 2. Aneta Ilgiewicz, 3. Paulina Pawiłowska, jako 4 Weronika Dudek Baca Radziechowy córka Komandora( która przed swoim biegiem i po ukończeniu dzielnie pomagała przy organizacji).

Chłopcy na tym samym dystansie Mirosław Błoszko Niemenczyn przed Jakubem Gawronem z Radziechów i Krzysztofem Kuleszo również Niemenczyn. W punktacji drużymowej gimnazjalistów Gimnazjum Parczewskiego Niemenczyn, a w szkołach podstawowych SP Lipowa. Zanim nastąpił start delegacja biegaczy z Weroniką udała się na cmentarz do Radziechów aby zapalić znicz i złożyć wiązankę na mogile Olimpijki z Insbruka Ewy Dudek.

Punktualnie o godzinie 11;00 na sygnał z góralskiej trąbity ( dawny telefon komórkowy górali ) wystartował Bieg Główny na 15 km do Radziechów, a bieg memoriałowy i Rajd NW, oraz młodzieżowy i VIP na 6,4 km. Jako pierwszy linie mety, która była wspólna dla wszystkich biegów przebiegł Mirosław Błoszko z Niemenczyna na pokonanie 6,4 km potrzebował 26;25 min. Wśród pań na tym samym dystansie kolejność była następująca Justyna Adamus-Kowalska z Katowic, przed Bogusią Kupczak z Brzuśnika i Magdą Worek z węgierskiej Górki. Trasę Rajdu NW najszybciej pokonała Beata Cichoń z Lipowej w czasie 51;24 min, w rajdzie po przebiegnięciu swojego 600 m dystansu wystartowała wnuczka Bacy 8 letnia Julia Tombrowicz i dzielnie przeszła cały dystans.

Panowie na tej samej trasie szli szybciej i tak Marcin Wróbel z Pawłowic 42;29 przed Januszem Sobkowskim z Łodygowic 45;49 min. Wśród ViP 1. Jan Komender Siemianowice, 2. Marian Kaczanowski Niemenczyn, 3. Wiktor Kuśmierek Opole i jako czwarty finiszował 82 letni Czesław Marciak z Bielawy. W 20 EKO Biegu na dystansie 15 km zwyciężył Dominik Jarco z Pietrzykowic 54;52 min, 2. Jacek Michulec 56;24 min, 3. Bartek Golec 56;29 min obaj Żywiec.
 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009