Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Marek Kamiński wraca na szlak

Marek Kamiński wraca na szlak

Marek Kamiński wraca na szlak

Data: 8 września 2011 Region: Krynica-Zdrój

5 września w Tyliczu, w Beskidzie Sądeckim, padł pierwszy klaps na planie najnowszego filmu z udziałem Marka Kamińskiego. Podróżnik stanął przed kamerą Wojciecha Szumowskiego, uznanego dokumentalisty. Powodem ponownego spotkania obu panów jest praca nad filmem podróżniczo-przyrodniczym, powstającym na zlecenie Kropli Beskidu, w którym Marek Kamiński odkryje i pokaże unikalne w Polsce zagłębie wód mineralnych.Beskid Sądecki, ze względu na unikalną budowę geologiczną, to wyjątkowe i cenione zarówno w Polsce jak i w Europie zagłębie wód mineralnych i źródlanych wykorzystywanych w celach leczniczych i spożywczych. Swoim składem tutejsze wody, a wśród nich Kropla Beskidu, przypominają te występujące w Masywie Centralnym we Francji z jego słynnym uzdrowiskiem Vichy.

Woda jest skarbem, czynnikiem niezbędnym do życia człowieka, dlatego w czasie moich wędrówek często do niej wracam. Tak było przy projekcie Ekspedycja Wisła, tak jest i tym razem, podczas podróży do Tylicza, do serca Beskidu Sądeckiego. Tu, w wodnym zagłębiu Polski, wyraźnie można poczuć, czym dla człowieka jest czyste źródło – mówi Marek Kamiński. Po moich podróżach na bieguny i pustynie, jestem zauroczony unikalnymi miejscami w Polsce, z ich wspaniałą, nieskażoną naturą. Odkrywam je dla siebie i innych. Tym razem chcę pokazać ludziom tereny wokół Tylicza, gdzie przyroda i człowiek żyją w symbiozie.

Na planie zdjęciowym podróżnik ponownie spotkał się z Wojciechem Szumowskim, z którym wspólnie realizował już m.in. projekty White out – wyprawa poza cień i Z Polą przez Polskę oraz inne. To miejsce, zagłębie wód mineralnych wokół Tylicza, jest unikalne. Tutaj ludzi i naturę łączy historia i… woda. Tylicz to ostoja. Chcemy ją razem z Markiem pokazać – dodaje Wojciech Szumowski.

Tylicz i rozlewnia naturalnej wody mineralnej Kropla Beskidu są położone na terenie obszaru Natura 2000.

Premiera filmu planowana jest na 29 września 2011 roku.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009