Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » XXI Biesiada u Bartnika

Biesiada u Bartnika

Biesiada u Bartnika


XXI Biesiada u Bartnika

Data: 27 czerwca 2012 Region: Beskidy

Jest to najstarsza i największa impreza pszczelarska w południowej Polsce. Biesiada odbywa się jak co roku na terenie Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, pierwszy dzień Biesiady jest dniem konferencyjnym, hasłem przewodnik konferencji jest  „Pomóżmy pszczołom – pszczoły pomogą nam”.Na konferencji dowiedzą się państwo dlaczego masowo giną pszczoły na całym świecie czy też o leczniczych właściwościach mleczka pszczelego i pierzgi  . Drugiego dnia będzie można podziwiać rzemieślników wyrabiających rękodzieło, pokaz musztry kawaleryjskiej i władania białą bronią – na podstawie scenariusza do filmu „Bitwa Warszawska 1920 roku” w wykonaniu stadniny koni „Stara Cegielnia” z Gładyszowa , zwiedzić muzeum pszczelarstwa, zaglądnąć do wnętrza ula czy też wziąć udział w miodobraniu wraz z degustacją.

Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" organizuję Biesiadę u Bartnika pod honorowym patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego.

Gospodarstwo Pasieczne
"Sądecki Bartnik"
A. i J. Kasztelewicz
33-331 Stróże 235
www.bartnik.pl
tel. (018) 414 05 79 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009