Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » SKPB Warszawa - Kurs Przewodników Górskich 2013/2014

Blacha SKPB

Blacha SKPB


Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie powstało w 1957 roku. Od tego czasu organizuje ogólnopolskie rajdy górskie i liczne wyjazdy oraz kurs przewodników górskich. SKPB Warszawa jest organizacją działającą na zasadach non-profit, przewodnicy SKPB pracują społecznie w ramach wolontariatu. Od 2005 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i można przekazać nam 1% swojego podatku. Wszystkie informacje o naszej działalności zamieszczamy na stronie: www.skpb.waw.pl.

SKPB Warszawa - Kurs Przewodników Górskich 2013/2014

Data: 2 października 2013 Region: Beskidy
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie zaprasza na 50. edycję Kursu Przewodników Górskich. Z nami nauczysz się, jak zorganizować każdy wyjazd – czy to wyprawę w góry, wypad na rowery czy podróż w nieznane. Wykład inauguracyjny odbędzie się we wtorek 8 października 2013 r. o godz. 18:30 w sali 306 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1). Zapisy potrwają do końca października.Wraz z początkiem roku akademickiego rozpoczyna się kolejny Kurs Przewodników Górskich organizowany przez SKPB Warszawa. Szkolenie skierowane jest do licealistów i studentów, zaprawionych górołazów i turystów, którzy chcą zdobyć górskie doświadczenie. Adepci dowiedzą się, jak prowadzić obozy i pokazywać innym piękno gór. Uczestnicy szkolenia nauczą się poruszać z mapą i kompasem (także nocą, na azymut i poza szlakiem), przećwiczą rozpalanie ognisk w deszczu i śniegu, a także posiądą wiedzę z zakresu historii i kultury Beskidów oraz poprawią kondycję. Ponadto czekają ich kąpiele w górskich strumieniach, gotowanie w warunkach turystycznych, nocne manewry terenowe i liczne inne atrakcje :)

Kurs trwa blisko rok. Szkolenie składa się z cotygodniowych wykładów oraz wyjazdów w góry, podczas których kursanci uczą się w praktyce poruszania w terenie oraz prowadzenia grupy. Wykłady odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.30 w sali 306 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wyjazdy to w większości weekendowe wypady w góry, ale są także trzy dłuższe tzw. przejścia – w czasie zimowych ferii akademickich (tydzień), długiego weekendu majowego (tydzień) i na początku lipca (dwutygodniowy wyjazd egzaminacyjny kończący część praktyczną kursu). Harmonogram jest dostosowany do roku akademickiego.

Po pozytywnym zakończeniu części praktycznej kursu pozostaje jeszcze odbycie praktyk przewodnickich oraz zaliczenie egzaminów teoretycznych. Ich pomyślne ukończenie oznacza przyjęcie w poczet członków SKPB Warszawa, a także upoważnia do przystąpienia do egzaminu państwowego na przewodnika beskidzkiego klasy III.

Wielka przygoda z górami, jaką jest kurs przewodnicki, nie kończy się jednak po roku. Przeciwnie – dopiero wtedy tak naprawdę się zaczyna. Zdobycie trójkątnej odznaki (tzw. blachy) przewodnickiej SKPB pozwala na organizowanie obozów wędrownych w górach w Polsce i za granicą, a także wyjazdów rowerowych, kajakowych i innych imprez turystycznych. Poza tym kurs to nie tylko szkolenie i nauka. To także niezapomniane chwile spędzone w górach, długie wieczory przy ognisku oraz okazja do poznania niezawodnych przyjaciół, których łączy wspólna pasja i z którymi można pojechać w nieznane.

Nie zwlekaj – zapisz się już dziś! Szczegóły na stronie kursu: www.kursprzewodnikow.pl.
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009