Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Diverse Downhill Contest z prestiżową kategorią UCI C1

Diverse Downhill Contest

Diverse Downhill Contest


Diverse Downhill Contest z prestiżową kategorią UCI C1

Data: 8 stycznia 2014 Region: Beskidy

Rozgrywane w Polsce od 8 lat prestiżowe zawody w zjeździe na rowerach wchodzą w nowy międzynarodowy wymiar ! Imprezy Diverse Downhill Contest “otwierają się na świat”. Zawody inaugurujące sezon, które odbędą się w Wiśle na stoku góry Stożek 27 kwietnia 2014r uzyskały bardzo wysoki statut UCI C1 przyznawany przez Międzynarodową Unię Kolarską [to najwyższa ranga imprezy zjazdowej jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce].
Oznacza to, iż w Wiśle zawodnicy wielu narodowości rywalizować będą o punkty do Międzynarodowego Challeng`u, a także najwyższe jak do tej pory nagrody finansowe w Polsce w wysokości 15 000 pln w gotówce !

Cykl Diverse Downhill Contest w nadchodzącym roku szykuje szereg zmian – mottem na najbliższy sezon jest przesłanie „jakość, nie ilość”. W edycji 2014 odbędą się jedynie…. i aż dwa zjazdy – jeden w Wiśle oraz jeden w Międzybrodziu Bialskim na górze Żar [Mistrzostwa Polski]. Organizatorzy podkreślają iż zależy im aby specyfikacja tras zawodów w 2014 roku była na najwyższym poziomie.

„Wieloletnie doświadczenie oraz starty na wielu zawodach doprowadziły nas do momentu kiedy musimy zrobić poważny krok do przodu ze sceną Downhillową w Polsce !”
….. – mówią organizator Tomasz Gagat oraz twórca tras Arek Perin, znany z hardcorowego podejścia do sportów ekstremalnych.

„Mamy coraz więcej młodych utalentowanych zawodników, najlepszych przykładem jest Sławek Łukasik, który w minionym sezonie wprawiał w osłupienie zagranicznych komentatorów wygrywając jedną z edycji Pucharu Europy we Włoszech. Zależy nam, aby takie osoby jak Sławek mogły jak najczęściej rywalizować wśród mocnej, międzynarodowej obsadzie zawodników. Liczymy także na to, iż jego wysokie wyniki sportowe w połączeniu z wysokiej klasy imprezą podkreślą i ugruntują obecność polskiej sceny na arenie międzynarodowej. Nasze siły skierujemy także na odpowiednią oprawę medialną na jaką zasługują zawody tak wysokiej rangi. ” – powiedział organizator Tomasz Gagat Szykuje się niesamowity, pełen emocji i pozytywnej energii sezon rowerowy pod egidą Diverse Downhill Contest.

Historia zawodów Downhill Contest:
Historia zawodów Downhill Contest sięga 2006 roku kiedy to powstała idea organizacji zawodów „przez zawodników, dla zawodników”. Niewielkie imprezy z roku na rok cieszyły się większą popularnością wśród Riderów a także funów, którzy licznie zaczęli kibicować zmaganiom rowerzystów. Zawody początkowo uzyskały status imprez zaliczanych do Pucharu Polski, Mistrzostw Polski aż w 2011 roku po raz pierwszy otrzymały międzynarodowy status C2. Udział w nich wzięło blisko 400-stu zawodników z 13 krajów ! Kolejne lata - 2012 i 2013 to brak międzynarodowych zawodów w Polsce, dlatego z nieodpartą radością czekamy na sezon 2014, który zapowiada się znakomicie.

Śledźcie nas na bieżąco na oficjalny profilu https://www.facebook.com/diversedownhillcontest


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009