Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Regatta Ultra Trail Małopolska

Regatta Ultra Trail Małopolska

Regatta Ultra Trail Małopolska

Data: 16 czerwiec 2016 Region: Beskidy

W najbliższy weekend, 17- 19 czerwca 2016 roku, zapraszamy na nową imprezę biegową - Regatta Ultra Trail Małopolska, w skrócie UTM. Skojarzenie z najsłynniejszym biegiem alpejskim wokół Mont Blanc – UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc) jest nieprzypadkowe. Biegacze będą mieli do czynienia z podobnym dystansem (170 km) i przewyższeniami (+/- 9 000).

„Trenuję w Małopolsce - tutaj są moje ulubione szlaki, miejsca i trasy biegowe. Najczęściej biegam w najbliżej położonych Beskidach: Makowskim i Wyspowym oraz Gorcach. Tutaj są dobrze oznaczone szlaki, piękne widoki i doskonały dojazd. Pół godziny samochodem z Krakowa i zapominam o smogu, korkach i natłoku obowiązków w pracy. Zależy mi na tym, żeby uroki tych miejsc poznało więcej osób” - przekonuje organizator, Paweł Derlatka z Fundacji 4 Alternatywy.

Trasa Ultra Trail Małopolska zaczyna się w Beskidzie Makowskim, przebiega przez Beskid Wyspowy i Gorce, aby powrócić do Beskidu Wyspowego i na metę w Makowskim. Po drodze zahacza o schroniska na Luboniu Wielkim, Starych Wierchach i Turbaczu, odwiedza także bazę namiotową Lubań. To typowo beskidzkie bieganie, jednak ze względu na długą trasę oraz kilometry do pokonania nie tylko w poziomie, ale także w pionie, będzie stanowić jedno z najpoważniejszych wyzwań biegowych w Polsce. Z tego względu organizatorzy zaplanowali także krótsze biegi: MSM na dystansie 48 km oraz dla początkujących biegaczy M10, czyli 10 km ze startem i metą w Myślenicach na Zarabiu. Wszystko po to, by każdy miał okazję poznać uroki tych terenów.

Regatta Ultra Trail Małopolska to impreza biegowa nie tylko dla dorosłych – przewidziane są także biegi dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w pięciu grupach wiekowych, na dystansach od 200 do 1300 metrów. Przewidziano nagrody dla zwycięzców, ale głównym celem nie jest rywalizacja, a popularyzacja aktywnego, zdrowego stylu życia oraz najprostszej formy ruchu, jaką jest bieganie już od najmłodszych lat.

Ponieważ nie samym bieganiem żyje człowiek, Ultra Trail Małopolska ma swoje drugie, bardzo ważne oblicze. W niedzielę, 19 czerwca, odbędzie się Eco Fest. Będzie on okazją do zabawy i nauki, a także ukoronowaniem trzech lokalnych konkursów: plastycznego, fotograficznego oraz filmowego – wszystkie dotyczące tematyki przyrodniczej i ekoturystycznej. Kim jest ekopodróżnik, co to jest questing i jak dbać o czystość powietrza – tego będzie można dowiedzieć się z prelekcji w Strefie Powietrza Eco Fest – oczywiście w plenerze! O godz. 11.30 odbędą się pod patronatem marki Regatta warsztaty „Projektujemy koszulki z motywem ziemi”, których celem będzie promocja mody na bycie „eko”. Podczas spotkania uczestnicy zaprojektują wakacyjne koszulki Regatta z nadrukami, symbolami i motywami związanymi z przyrodą i ochroną środowiska. Warsztaty poprowadzą wolontariusze z Fundacji Nowe Centrum i ARTzony Ośrodka im. C.K. Norwida w Krakowie, którzy przygotowali wiele ciekawych szablonów, stempli i inspirujących obrazków, wykorzystując materiały wtórne i zasoby przyrody. Wszystko po to, aby w te wakacje nosić się ekologicznie! 


Komentarze

 

  • dodano sierpień 31, 2017 09:55

    Dodany przez: Marcin , temat: Impreza

    Wspomnienia nawet są z tego wspaniałego widowiska.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009