Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Diverse Downhill Contest – Sławek Łukasik Mistrzem Europy

Zawody

Zawody


Oficjalna relacja video z Mistrzostw Europy Diverse Downhill Contest na górze Stożek: https://youtu.be/QBiR5AXUqbU

A już dziś zapraszamy do głosowania w konkursie Diverse Downhill Foto Contest na najlepsze zdjęcia zawodów na fan page’u: www.facebook.com/downhillcontest


Pełne wyniki ME Diverse Downhill Contest Wisła 2016

Elite Men
1. Sławek Łukasik
2. Lutz Weber
3. Wojtek Czermak

Junior Men
1. Max Hartenstern
2. Moritz Ribarich
3. Adam Rojcek

Elite Women
1. Marine Cabirou
2. Monika Hrastnik
3. Lea Rutz

Masters I Men
1. Rostislav Štencel
2. Artur Miśkiewicz
3. Mateusz Jasiński

Masters II Men
1. Rafał Wiszniewski
2. Dominik Pycia
3. Milan Suchomel

U17
1. Muszula Balazs
2. Krzysztof Kaczmarczyk
3. Marek Goryczka

Hobby Full
1. Łukasz Wojtas
2. Kamil Świercz
3. Artur Simon

Hobby Junior
1. Filippo Rawicki
2. Łukasz Grabowski
3. Wiktor Juraszek

Hobby Hardtail
1. Ľubomír Grega
2. Pavol Magda
3. Pavol Rabatín


Diverse Downhill Contest – Sławek Łukasik Mistrzem Europy

Data: 7 września 2016 Region: Wisła

W miniony weekend czołówka europejskiego kolarstwa zjazdowego stanęła na starcie Mistrzostw Europy – Diverse Downhill Contest. Ich występy oraz obecność tysięcy niesamowitych kibiców sprawiły, że Góra Stożek już po raz drugi stała się stolicą sportów rowerowych Starego Kontynentu. Do tego wspaniały występ Polaków w klasie Elite Man, zwieńczony dwoma miejscami na podium, sprawił, że publiczność obecna na mecie oszalała z radości.Zawodnicy z dwunastu krajów walczyli w dziewięciu kategoriach. Kwalifikacje w prestiżowej kategorii Elite Man wygrał Szwajcar Lutz Weber, a wśród kobiet triumfowała Marine Cabirou z Francji. O sporym pechu może mówić Mistrzyni Europey z zeszłego roku – Jana Bartova, która nie wystartowała z powodu kontuzji ręki, której nabawiła się podczas treningów. Sławek Łukasik z kolei zaliczył upadek i mimo, że początkowo miał najlepszy czas, na metę dojechał dopiero na ósmej pozycji. O szczęściu nie może też mówić Mistrz Europy z zeszłego roku. Jure Zabjek przejechał metę z 29 rezultatem.

W finałach Elite Women Marine utrzymała swój rezultat z kwalifikacji kończąc wyścig z bardzo dobrym czasem 2:39:406. Drugie miejsce zajęła Monika Hrastnik, a trzecie Lea Rutz. Jedyna Polka, Elżbieta Figura, zajęła szóstą pozycję.

W kategorii Junior Men najszybszy był Max Hartenstern z Niemiec, który uzyskał świetny czas 2:16:936. Wicemistrzem Europy został Moritz Ribarich, a podium uzupełnił Adam Rojcek. Najszybszy Polak, Sebastian Macura, zajął siódmą pozycję.

Tradycyjnie konkursem, na który wszyscy czekali najbardziej był Elite Men. Jure Zbjek zrekompensował swój słaby wynik z kwalifikacji ustanawiając w finale czas 2:15:706. Jednak na szybkim, suchym torze ten wynik pozwolił Słoweńcowi jedynie na zajęcie czwartego miejsca. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Wojciechowi Czermakowi. Wojtek uzyskał czas 2:15:30. Wicemistrzem Europy został Lutz Weber z czasem 2:14:605. Pomimo problemów w czasie treningów oraz niezbyt satysfakcjonującego ósmego miejsca w kwalifikacjach, najszybszym zawodnikiem okazał się Sławek Łukasik. Zawodnik z Wieliczki uzyskał rewelacyjny czas 2:13:692 i został nowym Mistrzem Europy!

W sobotę popołudniu odbył się widowiskowy konkurs Monster Energy Best Whip. Szesnastu zawodników rywalizowało w formacie jam session W ciągu pół godziny każdy zawodnik mógł wykonać dowolną ilość Whipów. Sędziowie oceniali wysokość i długość lotu oraz stopień „wyłamania” rowerów. Po pierwszych kilku próbach publiczność wybrała swoich faworytów i nagradzała ich dopingiem trochę bardziej niż pozostałych zawodników. Hugo Robenek, James Hurst i Kuba Żbikowski czarowali widzów „łamiąc” rowery w niesamowitym stylu. I tak też uplasowali się na konkursowym podium. Werdykt sędziów nie był więc zbyt dużym zaskoczeniem: Robenek pierwszy, Hurst drugi, a Żbikowski trzeci.

Ostatni, upalny weekend wakacji na Górze Stożek dostarczył wielu sportowych emocji zarówno licznie przybyłym widzom, ale przede wszystkim najlepszym zawodnikom Starego Kontynentu. Po raz drugi Wisła stała się europejską stolicą zjazdów rowerowych, a kibice, którzy żywiołowo wspierali zawodników, po raz kolejny stworzyli wyjątkową atmosferę sportowego święta.

Pełne wyniki wszystkich kategorii można sprawdzić na: http://www.vola-racing.com/msportspro/racetiming/

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT
www.sportainment.pl
https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/


GaleriaKomentarze

 

  • dodano grudnia 7, 2016 14:29

    Dodany przez: ania , temat: opis

    bardzo dobrze to opisane jest

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009