Beskidy24 » Aktualności » Wiosenna edycja Beskidzkiej 160 na Raty zakończona

Na trasie biegu

Wiosenna edycja Beskidzkiej 160 na Raty zakończona

Data: 27 kwietnia 2017 Region: Beskidy

Przemysław Krupa i Anna Chrząścik okazali się najlepsi w 9. edycji ultramaratonu górskiego na dystansie 100 kilometrów. Do rywalizacji w Beskidzkiej 160 na Raty przystąpiło blisko 400 uczestników.

Rywalizacja toczona była na trzech dystansach. Zawodnicy startujący w biegu na 100 kilometrów ruszyli z linii startu zlokalizowanej w sąsiedztwie remizy OSP Goleszów dokładnie o północy. Ukończenie zawodów zajęło najlepszym kilkanascie godzin. Pierwszy linię mety z wynikiem 13:50:29 przekroczył Przemysław Krupa z klubu Biegiem Przez Chybie. Za jego plecami trwała zacięta walka o niższy stopień podium. Ostatecznie drugie miejsce wywalczył Mariusz Miśkiewicz (14:18:27), również z klubu Biegiem Przez Chybie. Trzeci był Tomasz Oreł z Kaczyc (14:18:28).

W kategorii kobiet tylko dwie zawodniczki zameldowały się na linii mety. Wygrała Anna Chrząścik z klubu Harmonia Fitness (17:10:36) przed Izabellą Gajewską z KobietyBiegaja.pl (18:23:50). Na połowę krótszym dystansie wśród mężczyzn triumfował Wojciech Probst z Inov-8 z czasem 4:16:19 przed Bartoszem Misiakiem (4:54:16) oraz Tomaszem Baranowem (5:08:38). Wśrod Pań najszybsza okazała się Katarzyna Piechula (05:45:14). Za nią ze sporą stratą uplasowały się Aleksandra Mielczarek z STS Biegaton Mikołów (06:30:34) oraz Karina Heller (06:47:14). Emocji nie zabrakło równiez na najkrótszym dystansie 25 kilometrów. Pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Wróbel z MKS-R Centrum Dzięgielów (01:49:37). Kolejne miejsca na podium zdobyli Jan Wąsowicz (01:53:32) i Kacper Piech z ASICS Front Runner (01:54:05). Wśród kobiet zaciętą rywalizację o zwycięstwo stoczyły Ania Halska z TOTEM Cieszyn oraz Katarzyna Knapik z Humansport.pl. Wygrała ta pierwsza z czasem 02:20:48, wyprzedzając swoją rywalkę o niespełna dwadzieścia sekund (02:21:08). Najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Kindze Pachurze (02:40:09).

Uczestnikom zmagań, rywalizującym na najdłuższym dystansie, towarzyszył w nocy mocny, porywisty wiatr. Z kolei w ciągu dnia wszyscy biegacze zmagali się z wysokimi temperaturami. Szczegłowe wyniki Beskidzkiej 160 na Raty dostępne są na stronie internetowej zawodów: http://beskidzka160naraty.pl/.