Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Jakie atrakcje czekają na nas w Beskidzie Żywieckim i Śląskim?

Beskidy

Beskidy


Jakie atrakcje czekają na nas w Beskidzie Żywieckim i Śląskim?

Data: 16 stycznia 2018 Region: Beskidy
Beskid, zarówno Żywiecki, jak i Śląski, stanowi najpiękniejsze regiony turystyczne w naszym kraju. Potężne masywy górskie, przełęcze i rzeki, zabytkowa drewniana architektura, ale też zróżnicowana, niespotykana nigdzie indziej fauna i flora – to tylko wierzchołek atrakcji, jakie czekają tu na podróżnych.


Beskid Żywiecki – dlaczego warto tu przyjechać?

Położony w Karpatach Zachodnich Beskid Żywiecki znany jest przede wszystkim z Babiej Góry (zwanej również Diabelskim Szczytem czy Diablakiem) – najwyższego znajdującego się tu szczytu. Babia Góra liczy sobie 1725 metrów. Jest drugim co do wielkości (po Rysach) szczytem w Polsce. Co w Beskidzie Żywieckim czeka na turystów przyjeżdżających tu z różnych regionów naszego kraju? Przede wszystkim charakterystyczne turnie, czyli piętra roślinności. Bogata flora znajduje się na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, który został wpisany na listę światowych rezerwatów biosfery. W Beskidzie Żywieckim natknąć się możemy na ślady zabytkowej architektury cerkiewnej. To jednak nie wszystko. Odwiedzający powinni udać się też na rynek oraz do Muzeum Miejskiego w Żywcu, mieszczącego się w Starym Zamku. Trasę odkrywania Beskidu Żywieckiego można ułożyć, wchodząc na stronę https://szlakiwpolsce.pl/kategoria/gory/karpaty/beskid-zywiecki/.

Beskid Śląski – najpiękniejsze zakątki warte odwiedzenia

Beskid Śląski, graniczący z Beskidem Żywieckim, słynie przede wszystkim jako rejon do narciarskiego szusowania. W jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc regionu – Wiśle – można odwiedzić Muzeum Beskidzkie, a także przejść się szlakiem architektury drewnianej województwa śląskiego (szlaki w Polsce). Także tu znajduje się Kościół Ewangelicko-Augsburski apostołów Piotra i Pawła w Wiśle, stanowiący ciekawy przykład architektury klasycystycznej. W Beskidzie Śląskim, na Żywiecczyźnie, położony jest również Szczyrk – ulubiona miejscowość narciarzy i turystów, gęsto oblegana przez osoby przyjeżdżające tu z całego kraju w sezonie zimowym, aby porządnie wypocząć. Osoby, które cenią sobie wycieczki w górach, powinny wybrać się na szczyt Skrzycznego – korony Beskidu Śląskiego – oraz Klimczoka czy Magury. Ponadto, w Szczyrku znajduje się 30 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, na których swoje umiejętności mogą szlifować zarówno dzieci, jak i dorośli. Szczyrk na pewno spodoba się turystom, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Relacje z górskich szlaków można przeczytać na stronie https://szlakiwpolsce.pl/kategoria/gory/karpaty/beskid-slaski/.


GaleriaKomentarze

 

  • dodano lutego 8, 2018 09:41

    Dodany przez: Leon , temat: Babia Góra

    Babia Góra.. polecam jak najbardziej. Świetna atrakcja.. Góry lepsze są niż te nasze polskie morze ;)

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009