Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Homologacja dla Pilska

Homologacja dla Pilska

- Bardzo się cieszę. Chcemy inwestować w Pilsko, bo gdzie, jak nie tam. Jednak na razie spółka musi wyjść z dołka, pracujemy nad tym. Poza tym musimy podpisać długoterminowe umowy dzierżawy gruntów ze wspólnotą, bo inaczej nie ma szans na budowę nowej kolejki krzesełkowej. Żadne instytucje finansujące nie dadzą nam pieniędzy. Ale wiem, że ludzie w Korbielowie są rozsądni, jest wola dogadania się i to zaowocuje już niebawem - ma nadzieję prezes Krótkiewicz.

Dodajmy jeszcze, że naprawa zepsutego wyciągu krzesełkowego na Halę Szczawiny powinna się zakończyć w listopadzie.


Homologacja dla Pilska

Data: 13 grudnia 2007 Region: Korbielów


Międzynarodowe zawody w dyscyplinach alpejskich będzie można w tym sezonie organizować na Pilsku.
Trasa nr 5 spod szczytu góry do Hali Szczawiny uzyskała certyfikaty Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Takie homologacje przyznaje się trasom o odpowiedniej szerokości i wielu innych parametrach. Na Pilsku odbywać się będą mogły zawody mężczyzn i kobiet w supergigancie (trasa o długości 1670 metrów, przewyższeniu 425 m, rozpoczynająca się na wysokości 1475 m n. p. m.), gigancie (długość 1150 m, przewyższenie - 300 m) i slalomie (długość 570 m, przewyższenie 160 m, początek pod Halą Miziową). Obecnie w Polsce wszystkie trzy homologacje mają oprócz Pilska tylko Kasprowy Wiech i Jaworzyna Krynicka. W pozostałych ośrodkach homologacje dotyczą wybranych dyscyplin, a w niektórych miejscach już wygasły.

Ośrodek Narciarski Pilsko należy do Gliwickiej Agencji Turystycznej S. A. O homologacji dla trasy 5 prezes GAT Marek Krótkiewicz dowiedział się od nas. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009