Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Śnieg w Beskidach

Śnieg w Beskidach

Będzie cieplej.
Od deszczowej aury odpoczniemy w weekend, który zapowiada się nieco pogodniej, niebo będzie nadal zachmurzone, ale możemy liczyć na trochę słońca i ustanie opadów. - W drugiej połowie września spodziewamy się poprawy pogody, wtedy temperatury prawdopodobnie przekroczą 20. kreskę na termometrze - informuje Grażyna Bebłot z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Do tego czasu pogoda będzie typowo jesienna, średnie dobowe temperatury nie przekroczą 20 stopni Celsjusza, będzie padać, w górach intensywnie. Nie odpuści również wiatr, który jak przewidują meteorolodzy będzie silny a w nocy porywisty.


źródło: Dziennik Zachodni

Beskidy24


Śnieg w Beskidach

Data: 13 grudnia 2007 Region: Beskidy


Posypało wczoraj na Babiej górze i Pilsku. Deszcz ze śniegiem na Babiej Górze i śnieg na Pilsku - tak było wczoraj rano pod szczytami najwyższych gór Beskidu Żywieckiego. Pogoda zaczęła płatać figle, bo przecież wciąż mamy lato. Jaka wobec tego będzie zbliżająca się jesień, a po niej zima? Zapytaliśmy o to "przepowiadacza" pogody, górala z Juszczyny Andrzeja Murańskiego.


- Jeśli bociany już poleciały, to grudzień może być mroźny. Tak jak mówi przysłowie: jeśli na świętego Michała (29 września) bociany zostały, nie będzie mrozów przez grudzień cały - tłumaczy Murański. Dodaje, że deszcz i wrześniowe chłody potrzymają do soboty, a niedziela powinna być już słoneczna. Pod koniec września spodziewane są znów deszcze, a w górach lokalne przymrozki.

- Grudzień będzie bez śniegu, tylko od czasu do czasu wierchy przysypie. Święta i Nowy Rok też raczej z deszczem, a śnieg i prawdziwa zima przyjdą dopiero w styczniu - uważa góralski meteorolog. Gdy skończy padać deszcz, wyruszy do lasu by zbadać, jakie i w jakich miejscach rosną grzyby. Po nich pozna, kiedy dokładnie przyjdzie i jaka będzie zima. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009