Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Mocny powrót zimy w Beskidy

Mocny powrót zimy w Beskidy

Widok na stoki Mosornego Gronia Fot.: G. Siba

Korbielów Pilsko

Tutaj jak zwykle najlepsze warunki do jazdy w Beskidach (żeby nie powiedzieć wyśmienite). Bardzo dobrze jest powyżej Hali Miziowej. Tam leży blisko metr śniegu. Działają trasy nr 6 i 8 z Kopca do Hali Miziowej, nr 5a z Pilska do Hali Miziowej oraz trasa nr 5 FIS na odcinku z Pilska do Hali Szczawiny.

Panujące w tej chwili, najlepsze w obecnym sezonie, warunki śniegowe na Pilsku pozwalają sądzić, że w rejonie Hali Miziowej możliwość bezproblemowej jazdy na nartach
utrzyma się do początków kwietnia, a dzięki temu, że kolej linowa dociera do terenów położonych powyżej 1000 m n.p.m., sezon narciarski na Pilsku trwał będzie, jak co roku, do
połowy kwietnia.

W Święta czynne będą dodatkowo następujące wyciągi i trasy: wyciąg nr I z Korbielowa-Kamiennej do Soliska, nr III z Soliska na Buczynkę, wyciągi nr IX i IX' na Płaju; trasa nr 6 (z Hali Miziowej do Hali Szczawiny), nr 6a (trasa dojazdowa do Hali Buczynki), nr 4 (z Buczynki do Hali Szczawiny) i nr 1 (z Buczynki do Soliska).

Zwardoń Duży Rachowiec
wyciąg nieczynny

Brenna Węgierski
wyciągi nieczynne

Międzybrodzie Góra Żar
Koniec sezonu narciarskiego

Beskidy24.pl


Mocny powrót zimy w Beskidy

Data: 20 marca 2008 Region: Beskidy


Zapowiadało się że już na Święta będzie wiosennie a tu nic podobnego... zima powraca i to w pierwszy dzień astronomicznej wiosny !!


W Ustroniu jak i w innych miejscowościach beskidzkich popołudniu wystapiły śnieżyce. Obfity opad spowodował że wszystko wokół zrobiło się pięknie białe. Na stokach w ostatnich dniach znacznie polepszyły się warunki narciarskie, widać to szczególnie w wyższych partiach gór.

Po dzisiejszych opadach w Beskidach i zapowiadanych przez synoptyków równie obfitych opadach śniegu jutro, nareszcie po wielu tygodniach niedostatku zimy, będzie można cieszyć się nią przez co najmniej kilka następnych dni, a warunki na wielu stokach powinny być już wtedy wyśmienite.
Obecnie widać spory ruch w wypożyczalniach i serwisach sprzętu narciarskiego. Zapowiada się że Święta wiele osób spędzi na stokach.

Jakie warunki narciarskie na stokach:

Wisła Soszów
Warunki są na razie średnie ale zapowiada się poprawa. pokrywa śnieżna wynosi w tej chwili ok. 40 cm. Czynna jest trasa czerwona nr. 1

Wisła Stożek

Na Stożku również sytuacja ze śniegiem ulega poprawie, W chwili obecnej białego puchu jest od 15 - 35 cm. Czynna jest tylko trasa czerwona.

Szczyrk Skrzyczne
Na Skrzycznym czynna jest kolej krzesełkowa jednak pojeździć można tylko na odcinku Hala Jaworzynka-Skrzyczne (trasa FIS). Pokrywa śnieżna wynosi ok. 35 cm.

Szczyrk Czyrna-Solisko
Czynny jest wyciąg nr. VII i trasa zjazdowa Golgota. Warunki narciarskie są w miarę dobre. W tej chwili na trasie leży ok. 30 cm śniegu.

Zawoja Mosorny Groń
Trwa intensywne naśnieżanie stoku. Jutro, czyli w piątek wyciąg jeszcze nie ruszy ale W sobotę i niedzielę będzie czynna trasa czerwona FIS na której już teraz panują dobre warunki do jazdy. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 20-50 cm. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009