Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Kozubnik dla gminy

Kozubnik dla gminy

Ośrodek w Kozubniku Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Za żółtymi firankami wypoczywali tymczasem syn Leonida Breżniewa, Jurij, pierwszy sekretarz Edward Gierek, jego kolega Zdzisław Grudzień, bywał często wojewoda katowicki Stanisaw Kiermaszek, jego następca Jerzy Ziętek i wielu innych znanych notabli. Teraz zdewastowane budynki straszą swym wyglądem, są też niebezpieczne, bo wiele z nich grozi zawaleniem. Od lat obiekt usiłowano sprzedać, raz nawet się udało, ale nowy właściciel, jak się okazało, miał problemy z wymiarem sprawiedliwości.

Ogłoszenie o zbyciu nieruchomości gminie wywieszone zostało na tablicach w starostwie na 21 dni. Po uregulowaniu spraw własności będzie się ona przymierzać się do wystawienia terenu na sprzedaż w drodze przetargu.


MAL
POLSKA Dziennik Zachodni


Kozubnik dla gminy

Data: 17 kwietnia 2008 Region: Międzybrodzie


Wojewoda śląski zgodził się na sprzedanie gminie Porąbka terenu skarbu państwa po byłym ośrodku wczasowym w Kozubniku. Gmina zapłaci za niego tylko 4 tysiące złotych. We wcześniejszych rozmowach z Urzędem Wojewódzkim dysponującym majątkiem skarbu państwa mowa była o 40 tys. zł.

- To jeden procent wartości tego terenu. Nie dało się go skomunalizować i przekazać gminie nieodpłatnie - mówi wicestarosta bielski Mirosław Szemla. Było to niemożliwe, bo gmina nie prowadziła w tym rejonie żadnych inwestycji.

- Teraz usilnie jednak szuka inwestora, który przywróci Kozubnikowi blask. Mają tam powstać obiekty rekreacyjne, sportowe i wczasowe. Potrzeba na to ogromnych kwot, gminy nie będzie na to stać - dodaje Szemla.

Bielskie starostwo pomogło gminie w staraniach o teren. To 7 hektarów gruntu, z czego część ma jeszcze komornik. Zainwestować trzeba 200 mln zł, wcześniej wyburzając istniejące szkielety budynków, co też pochłonie poważne kwoty. Kozubnik nie przypomina już dziś bowiem kurortu dla partyjnych dygnitarzy, jakim był w latach 70. Wtedy był przedmiotem westchnień nie znających takich luksusów szarych obywateli. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009