Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Mosorny Groń będzie w końcu uratowany

Mosorny Groń będzie w końcu uratowany
Mosorny Groń Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Wyjaśnia, że prowadzi dwutorowe działanie, by jak najszybciej móc podpisać umowę z dzierżawcą.
- Wszystko ma się rozstrzygnąć w październiku - dodaje Niziołek. Tak więc w tym sezonie zimowym stok w końcu może ponownie ruszyć.

Wyciąg Mosorny Groń to kolej linowa z czteroosobowymi krzesełkami na trasie narciarskiej posiadającej licencję FIS na rozgrywanie krajowych i międzynarodowych zawodów. To największy tego typu stok w powiecie suskim.

Naszemiasto.pl

Beskidy24.pl

Mosorny Groń będzie w końcu uratowany

Data: 30 września 2008 Region: Zawoja

Pojawiło się światełko w tunelu dla wyciągu narciarskiego Mosorny Groń w Zawoi. Jest wyłoniony dzierżawca, który poprowadzi obiekt w zbliżającym się sezonie. Do podpisania umowy dojdzie najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu. Z takiego obrotu sprawy cieszy się cała Zawoja, bo czynny Mosorny to turyści.

Spółka Mosorny Groń, która była właścicielem wyciągu, zbankrutowała. Spłata wielomilionowego kredytu zaciągniętego na budowę obiektu poważnie nadwyrężyła budżet spółki.
Jednak z końcem sierpnia ubiegłego roku na mocy postanowienia sądu zostało wprowadzone postępowanie egzekucyjne przez zarząd przymusowy przedsiębiorstwa. Funkcję przymusowego zarządcy pełnił najpier Mirosław Szaraniec. Nie wydostał on jednak obiektu z marazmu. Od maja tego roku sąd powierzył funkcję zarządcy Mariuszowi Niziołkowi.

Ten wziął sprawy w swoje ręce i wszystko wskazuje na to, że ożywi Mosorny Groń.

- Wyłoniony jest już dzierżawca. Teraz czekamy, aż sąd wyrazi zgodę na dzierżawę lub zostanie ogłoszona upadłość obiektu. Wtedy umowa będzie podpisana bezzwłocznie - zapowiada Mariusz Niziołek.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009