Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Ruszyły już pierwsze wyciągi

Ruszyły już pierwsze wyciągi
Mieczysław Śliwa lada dzień zacznie naśnieżać trasy Fot:. Łukasz Gardas

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odradzają gestorom wyciągów pośpiech. - Na pierwszy rzut oka w niektórych miejscach jest wystarczająco dużo śniegu, ale jeszcze za słabo trzyma się on podłoża i to może utrudniać jazdę - mówi Piotr Stanek, dyżurny stacji GOPR w Szczyrku.

Łukasz Gardas
Polska Dziennik Zachodni

Ruszyły już pierwsze wyciągi

Data: 24 listopada 2008 Region: Beskidy

Dwa pierwsze ośrodki narciarskie w Szczyrku już działają. Czynne są wyciąg orczykowy "Biały Krzyż" z 300-metrową trasą i "Bartuś", orczyk o długości 180 m.Wyciągi pracują w weekendy w godz. od 9.00 do ostatniego narciarza. W tygodniu "Biały Krzyż" działa od 10.00 do 16.00. Trasy, na których zalega około pół metra śniegu, są dobrze utrzymane.

- Dośnieżamy je armatką i ubijamy ratrakiem - mówi Aniela Znamirowska, współwłaścicielka "Białego Krzyża".

Od dzisiaj można szusować na trasach "Stożka" w Wiśle, a w innych ośrodkach trwają ostatnie przygotowania.

- Prowadzimy jeszcze przeglądy techniczne, choć trasy już sztucznie naśnieżamy. Na razie trudno powiedzieć, kiedy ruszą wyciągi - informuje Grażyna Słomczewska z ośrodka narciarskiego "Soszów" w Wiśle Jaworniku.

Podobnie jest w Korbielowie, gdzie trasy jeszcze nie są gotowe. Warto dodać, że na narciarzy czekają, także ośrodki w mniejszych miejscowościach.

- Mamy dwa wyciągi talerzykowe i jeden orczykowy. O ile aura i narciarze dopiszą, uruchomimy je w najbliższy weekend - mówi Mieczysław Śliwa, właściciel Ośrodka "Skalanka" w Zwardoniu. Teraz na stokach w rejonie Zwardonia leży 30 cm śniegu.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009