Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Niedźwiedzie nie śpią

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na bieszczadzkich szklakach jest prawie pusto. Turyści wybierający się w góry wolą spędzić czas na stokach. A wyciągi narciarskie na Podkarpaciu działają m.in. w Chyrowej, Arłamowie, Weremieniu, Czarnorzekach, Bystrem, Karlikowie, Puławach, Ropience, Ustrzykach Dolnych, Przemyślu i Strzyżowie.


Niedźwiedzie nie śpią

Data: 19 stycznia 2009 Region: Wetlina

Podkarpaccy leśnicy ostrzegają, aby podczas zimowych spacerów po lesie nie zbaczać z wyznaczonych szlaków. Może to bowiem oznaczać spotkanie z dzikimi zwierzętami - nawet z niedźwiedziem. Misie wprawdzie powinny teraz spać zimowym snem, jednak - jak mówią leśnicy - drapieżniki te od czasu do czasu opuszczają swoje legowiska.

Również teraz w gawrach przychodzą na świat małe niedźwiadki i niedźwiedzice, które je karmią, muszą mieć trochę ruchu i na chwilę wychodzą ze swoich kryjówek.

W podkarpackich lasach żyje około 100 niedźwiedzi. W marcu ubiegłego roku jeden z takich drapieżników zaatakował mieszkankę Teleśnicy w Bieszczadach. Poraniona pazurami zwierzęcia kobieta przeżyła, ale musiała poddać się zabiegom chirurgicznym.

Tymczasem ratownicy GOPR odradzają wychodzenie na szlaki; na Połoninie Wetlińskiej leży prawie półmetrowa warstwa zmrożonego śniegu, widoczność nie przekracza 50 metrów.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009