Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Zimowy festiwal w Beskidach drogo kosztuje

Skoki na skoczni Skalite w Szczyrku będzie można zobaczyć w TVP

Skoki na skoczni Skalite w Szczyrku będzie można zobaczyć w TVP

Robert Korzeniowski podkreśla, że przed laty nikt z TVP nie konsultował tej sprawy i nie troszczył się o to, czy telewizja będzie miała na to sprzęt i wystarczające środki. Od kilku miesięcy rozmawiali o tej sprawie i PKOl nie znalazł żadnych zobowiązań telewizji publicznej.

Europa przyjedzie w Beskidy

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to największa impreza tej zimy w Polsce.

Po raz pierwszy w historii festiwalu, nazywanego małą olimpiadą, weźmie udział aż 1700 sportowców z 47 państw. Rekordowa ma być też liczba konkurencji, w jakich zawodnicy będą rywalizować (jest nawet curling). Dlatego delegaci z innych krajów będą przyglądać się organizatorom tegorocznych zawodów. Gospodarzami festiwalu są: Szczyrk, Wisła, Bielsko-Biała, Cieszyn i Tychy. Transmisje będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz codziennie w TVP Info (po serwisie Sportowy Wieczór) oraz w Eurosport 2.

Łukasz Klimaniec
POLSKA Dziennik Zachodni

Zimowy festiwal w Beskidach drogo kosztuje

Data: 28 stycznia 2009 Region: Beskidy

Telewizja publiczna oszacowała, że za produkcję sygnału z Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, jaki odbędzie się w Beskidach, trzeba zapłacić 900 tys. złotych.

- Nie stać nas na taki wydatek, dlatego zrezygnowaliśmy z transmisji niektórych konkurencji. Jesteśmy w trakcie tworzenia umowy na produkcję sygnału za 550 tys. złotych - mówi Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl.

Tadeusz Pilarz, szef komitetu organizacyjnego Śląsk-Beskidy 2009, nie kryje rozgoryczenia. - To impreza młodzieżowa, a TVP uznała, że w Polsce taki sport nikogo nie interesuje. Telewizję interesuje tylko oglądalność. Lepiej puszczać Klossa po raz któryś, niż imprezę, która w Polsce odbędzie się po raz pierwszy - komentuje.

Krzesiński przyznaje, że PKOl wcześniej otrzymywał informacje, że z powodu okrojonego budżetu TVP nie weźmie na siebie produkcji sygnału z tych zawodów. - Zaoferowali nam więc produkcję na warunkach komercyjnych - mówi Krzesiński.

Telewizyjna transmisja festiwalu była jednym z głównych warunków otrzymania prawa jego organizacji. W PKOl przekonują, że w 2004 roku padły ustne gwarancje ze strony ówczesnego kierownictwa TVP.

Robert Korzeniowski, dyrektor TVP Sport, zwraca uwagę, że PKOl starając się o przyznanie Polsce tej imprezy, zobowiązał się do międzynarodowej produkcji sygnału telewizyjnego, bez udokumentowanego porozumienia z TVP. Dlatego w planowanym budżecie telewizji produkcja sygnału z festiwalu w Beskidach nie została ujęta.

Dyrektor Korzeniowski dodaje, że w tym czasie siły i pieniądze telewizja zaangażuje w sporty seniorskie - będą wówczas trwały mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w Val d'Isere i mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009