Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W górach przybyło 20 centymetrów śniegu

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W kolejnych dniach pogoda niewiele się zmieni, nadal będzie padać śnieg, a temperatura będzie się obniżać. W nocy w sobotę (31.01) i niedzielę (1.02) temperatura na szczytach górskich spadnie do minus 15 stopni. Na terenach podgórskich mrozów większych niż minus 5 stopni nie należy się spodziewać. W kurortach narciarskich śnieg padać będzie codziennie nawet przez najbliższy tydzień. Przez ten czas spadnie miejscami nawet do 20 centymetrów białego puchu.


W górach przybyło 20 centymetrów śniegu

Data: 29 stycznia 2009 Region: Góry

Na tereny górskie i podgórskie południowej Polski powróciły opady śniegu. Od wczoraj w południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego spadło do 15 centymetrów śniegu. Na Podhalu pokrywa śnieżna dzięki temu w ciągu ostatniej doby zwiększyła wysokość z 10 do 25 centymetrów.

Turyści są zadowoleni, zwłaszcza, że biały puch obficie spadł także w wyższych partiach gór. Przykładowo w Tatrach od wczoraj spadło do nawet 20 centymetrów śniegu. Najwięcej puchu jest oczywiście na Kasprowym Wierchu i w Dolinie Pięciu Stawów, gdzie leży go od 120 do 130 centymetrów. W nieco niższych partiach gór, gdzie położonych jest najwięcej kurortów narciarskich, pokrywa śnieżna ma około 35-40 centymetrów.

W Tatrach z powodu obfitych opadów zdecydowano się podnieść zagrożenie lawinowe z pierwszego do drugiego stopnia w 5-stopniowej skali.

W Beskidach zagrożenie pozostało na pierwszym stopniu. Nawet przy niskich stopniach zagrożenia możliwe jest samorzutne schodzenie pojedynczych lawin o małych rozmiarach, dlatego turyści powinni się mieć na baczności i nie opuszczać wytyczonych szlaków.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009