Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Zima nie odpuści jeszcze przez tydzień

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Niewykluczone, że na terenach podgórskich pojawi się kilkanaście stopni mrozu, najwyżej przez dwa dni. Dzięki temu pogoda pozostanie zimowa przez kolejny tydzień, a częstsze rozpogodzenia stworzą możliwość do spacerów, które nawet w zimie powinny być dla nas obowiązkowe.

Nic tak nie poprawia nastroju w krótkie zimowe dni jak spacer na świeżym powietrzu i kontakt z przyrodą. Nie zapominajmy też o zwierzętach w parkach, którym trudno jest znaleźć pożywienie.

TwojaPogoda.pl

Beskidy24.pl

Zima nie odpuści jeszcze przez tydzień

Data: 15 lutego 2009 Region: Góry

Nowy tydzień przyniesie nam mniej opadów śniegu i sporo rozpogodzeń. Nadal jednak będzie mroźno, przede wszystkim nocami i o porankach.

Przed nami prawie cały tydzień z mrozem i opadami śniegu. Dopiero nie wcześniej niż pod koniec tygodnia od dzielnic zachodnich może się zacząć ocieplać, chociaż nie jest to jeszcze do końca pewne.

Wpływ na pogodę nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie będą mieć układy niskiego ciśnienia, które zapewniać będą częste opady i utrzymają nad środkową, północną i wschodnią częścią kontynentu mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. Na ogół padać będzie słabo, ale miejscami możliwe są silniejsze opady. Nie spodziewamy się jednak tak długotrwałych i obfitych opadów śniegu jak w drugiej połowie tego tygodnia w województwach południowych i wschodnich. W ciągu tygodnia nie spadnie więcej niż 5-10 centymetrów śniegu.

Temperatura w ciągu dnia będzie się niezmiennie utrzymywać na poziomie na ogół od 3 do 1 stopnia poniżej zera. Noce będą dużo zimniejsze, ponieważ będziemy mieć przejaśnienia i rozpogodzenia, co o tej porze roku zawsze oznacza spadki temperatury. W najzimniejszej części doby, a więc o świcie termometry będą pokazywać przeważnie ponad minus 5 stopni, a lokalnie na południu kraju ponad minus 10 stopni.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009