Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W Beskidy przyjechały gwiazdy jazzu z Europy i USA

Jedną z gwiazd Zadymki będzie Wojciech Staroniewicz

Jedną z gwiazd Zadymki będzie Wojciech Staroniewicz

Zadymce towarzyszą liczne wystawy, muzyczny Hydepark, konkursy, całonocne jam session, impreza z didżejami, gwiazdami tego gatunku. W piątek fanów jazzu przywiezie do Bielska z Krakowa kursujący na tej trasie Pociąg Papieski, przemianowany tym razem na "pociąg do jazzu". Podczas podróży koncertować w nim będą laureaci ubiegłorocznego zadymkowego konkursu.

Organizatorzy mają tylko jeden poważny problem, zupełnie od nich niezależny. - Gdy kilka miesięcy temu podpisywaliśmy umowy z muzykami, złotówka była mocna. Teraz z godziny na godzinę jej wartość spada. Nie chcę nawet myśleć, jak to rozliczymy - mówił kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy Jerzy Batycki, szef bielskiego Stowarzyszenia Sztuka Teatr, pomysłodawca Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Wanda Then
POLSKA Dziennik Zachodni

W Beskidy przyjechały gwiazdy jazzu z Europy i USA

Data: 19 lutego 2009 Region: Bielsko-Biała

Ruszyła 11. edycja Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa. Potrwa pięć dni i nocy. Dwa koncerty zagrały gwiazdy światowego formatu - Nigel Kennedy i Christian Scott.

Kennedy to jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie współczesnych skrzypków. Na jego koncerty w Wielkiej Brytanii przychodzi 8-10 tysięcy osób. To pierwszy muzyk, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa nagrywając płytę klasyczną "Cztery pory roku" Vivaldiego, sprzedaną w 2 milionach egzemplarzy. Od 7 lat związany jest również z Polską. Przez kobietę, która urodziła się w Bielsku, Agnieszkę, obecnie Kennedy. Wczoraj skrzypek prezentował swoją najnowszą dwupłytową składankę "A Very Nice Album", którą nagrał z polskimi muzykami. W jego zespole od niedawna jest bielski muzyk, Krzysztof Dziedzic. Grał wczoraj na perkusji.

Dwudziestoparoletni trębacz amerykański Christian Scott robi oszałamiającą karierę. Jest po raz pierwszy w Polsce i zagrał tylko w Bielsku. Podczas światowej trasy, zahaczającej również o Japonię.

Do niedzieli w Bielsku-Białej słuchać można takich gwiazd, jak: kontrabasista Ron Carter, wirtuoz saksofonu James Carter, francuski trębacz Erick Truffaz, amerykańska pianistka Lynne Arriale, polski saksofonista Wojciech Staroniewicz, który w Klubie Klimat zagra dziś o 19. Ostatni koncert na Szyndzielni wypełni muzyka grupy francuskich Cyganów.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009