Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » XV Międzynarodowy Bieg Bacy w Szczyrku

XV Międzynarodowy Bieg Bacy w Szczyrku
Napływają zgłoszenia z całej Polski i nie tylko jak co roku do Radziechów wybiera się silna ekipa Szkoły Sportowej z Niemenczyna na Litwie z jej dyr. Marianem Kaczanowskim, oraz Starostom Niemenczyna Mieczysławem Borusewiczem. Mamy zgłoszenia z Czech ze zwycięzcą ubiegłorocznej imprezy Rene Sikorą.

Akces startu potwierdził Burmistrz Mieroszowa Andrzej Laszkiewicz i Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, którzy będą rywalizować w Mistrzostwach Polski Samorządowców. Tradycyjnie do Radziechów przybędzie druh Bolek Zajiczek z Milicza zdobywca Lauru Człowiek Bez Barier. Bieg Główny odbędzie się pod nazwą Bieg Dwóch Piątek ( Prezes RKB „Baca” w tych dniach obchodzi swoje 55 urodziny).

Jeszcze raz zapraszamy zawodników i sympatyków biegów narciarskich na trasy do Szczyrku.

Bliższych informacji na stronie: WWW.hotelcis.pl/dudek i www.radziechowy-wieprz.pl  oraz pod nr. tel. 501 674 270

Edward Dudek

Beskidy24.pl

XV Międzynarodowy Bieg Bacy w Szczyrku

Data: 11 marca 2009 Region: Szczyrk

Na trasach biegowych w Szczyrku przy ulicy Sosnowej ( ujęcie wody dla Szczyrku) w najbliższą sobotę 14 marca odbędzie się XV Międzynarodowy Bieg Bacy, Mistrzostwa Polski Samorządowców. Z braku odpowiedniej pokrywy śnieżnej na trasach w Radziechowach zmuszeni jesteśmy do przeniesienia zawodów narciarskich na trasy do Szczyrku.Na tych samych trasach w Szczyrku przed miesiącem odbyła się Europejska Olimpiada Młodzieży EYOF, a na początku tego roku trasy przetestowali uczestnicy XXIII Międzynarodowego Biegu Dudka. Na trasach w Szczyrku zalega od 70 do 100 cm śniegu. Początek pierwszych startów przewidziano na godzinę 11.00 . W biegu wystartują zarówno przedszkolaki jak i weterani narciarskich tras. Tradycyjnie Żywiecka Zakłady Mięsne W. Dobiji przygotowują specjalnie na imprezy Dudka ponad metrowe kiełbasy. Organizatorzy przygotowali okoliczne medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Imprezę wspiera Urząd Gminy Radziechowy Wieprz, Śląski Urząd Marszałkowski, oraz Urząd Miasta Szczyrk. Patronat nad zawodami przyjęła Poseł PE Grażyna Staniszewska.

Organizatorem XV Biegu Bacy i Mistrzostw Polski Samorządowców jest Rodzinny Klub Biegacza „Baca” Radziechowy i EKO-SPORT DUDEK , GOK Radziechowy-Wieprz.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009