Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W górach przybyło 20 centymetrów śniegu

Na HaliMiziowej (14 marzec 2009)  Fot.: Gosia

Na HaliMiziowej (14 marzec 2009) Fot.: Gosia

Niestety dłuższego panowania słonecznej pogody się nie spodziewamy, dlatego o korzystnych warunkach narciarskich będzie można mówić tylko okazyjnie. Dominować będą mgły, silne opady i ograniczona widoczność. Pamiętajmy, że wyruszając na stoki należy zapoznać się z sytuacją atmosferyczną oraz sprawdzić stopień zagrożenia lawinowego.

Wrócmy jednak w słoneczne Beskidy a konkretnie na Pilsko i obejrzyjmy zdjęcia z ostatniej, pięknej soboty - autorstwa Gosi :-)

Galeria zdjęć

TwojaPogoda

Beskidy24.pl

W górach przybyło 20 centymetrów śniegu

Data: 18 marca 2009 Region: Korbielów

W górach w ostatnich kilkudziesięciu godzinach solidnie przysypało śniegiem. W niższych partiach gór spadło około 10 centymetrów śniegu, natomiast w wyższych partiach pokrywa białego puchu wzrosła od wczoraj nawet o 20 centymetrów.Na Kasprowym Wierchu leży już prawie 290 centymetrów śniegu i w tej chwili nadal go przybywa. Temperatura utrzymuje się na typowym dla zimy poziomie przeszło minus 10 stopni. Warunki do uprawiania sportów zimowych poprawiają się systematycznie także w najpopularniejszych kurortach w niższych partiach gór.

W Zakopanem od wczoraj przybyło prawie 10 centymetrów śniegu, dlatego też dzisiaj można już mówić o 40-centymetrowej pokrywie. Niestety mimo sporego przyboru śniegu, nie można jeszcze z niego korzystać, ponieważ z powodu opadów i silniejszego wiatru widoczność jest znacząco ograniczona.

W Karpatach w nocy opady śniegu ustaną, ale jutro w ciągu dnia powrócą. Po południu spodziewamy się śnieżyc. Korzystniejsza pogoda spodziewana jest w weekend, zwłaszcza w sobotę (21.03), kiedy niebo rozpogodzi się i będzie można wyjść na stoki i szlaki. Trzeba się jednak liczyć z bardzo niską temperaturą, która rano będzie oscylować na poziomie minus 15 stopni, zaś po południu około minus 10 stopni.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009