Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Diverse Downhill Contest 2009

Diverse Downhill Contest 2009

W tym sezonie odbędą się cztery eliminacje imprez Diverse Downhill Contest, oprócz Myślenic 26 kwietnia zawody odbędą się w Międzybrodziu Bialskim 17 maja, w Wiśle 19 lipca i w czwartej lokalizacji 23 sierpnia będącej na razie tajemnicą organizatora.

W zawodach stratować mogą zawodnicy posiadający licencje Polskiego Związku Kolarskiego PZKOL i te kategorie będą walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W zawodach startować mogą również amatorzy, dla nich przewidziane są osobne kategorie hobby. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnych badań lekarskich, sprawnego roweru oraz ochraniaczy i kasku integralnego. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo dostarczyć oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na oficjalnej stronie zawodów pod adresem www.freestyle.pl/downhill

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest firma Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull

Adam Ozaist
[osi. events]

Beskidy24.pl

Diverse Downhill Contest 2009

Data: 20 kwietnia 2009 Region: Beskidy

Startuje Diverse Downhill Contest 09 - Puchar Polski w zjeździe na rowerach! To już czwarta odsłona kultowego cyklu imprez downhillowych w Polsce rozgrywanych pod szyldem marki Diverse.

Dla spragnionych mocnych wrażeń 26 kwietnia w Myślenicach wielka inauguracja Pucharu Polski w zjeździe na rowerach. Pasjonaci kolarstwa grawitacyjnego mogą się przygotować na jeszcze większą dawkę adrenaliny oraz spróbować swoich sił w walce z czasem i zmodyfikowaną myślenicką trasą, która w kręgach DH uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej wymagających w Polsce.

Diverse Downhill Contest 2009 - plakatW zeszłym roku w zawodach w Myślenicach udział wzięlo 317 kolarzy, czy w tym roku rekord frekwencji zostanie pobity? Łącznie w roku ubiegłym w czterech eliminacjach Diverse Downhill Contest wystartowało 874 zawodników, w tym cała czołówka polskiej sceny downhillowej oraz zawodnicy z Czech, Słowacji, Niemiec i Estonii. Zawody zgromadziły na trasie ponad 10 tys kibiców. Już same te liczby świadczą o ogromnym zainteresowaniu tym sportem.

Dlaczego zainteresowanie downhillem rośnie w postępie geometrycznym? Jest to sport bardzo widowiskowy, zawodnicy zjeżdżają w dół na czas stromymi, górskimi trasami najeżonymi naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Sęk w tym, żeby trasa była jak najbardziej wymagająca i zróżnicowana – tylko wtedy sprawiedliwie weryfikuje umiejętności startujących – mówi Tomek Gagat organizator imprezy. Na całej długości trasy zawodnicy napotykają oprócz drzew, korzeni, kamieni specjalnie przygotowane skocznie, uskoki, bandy ziemne. Efektowne skoki na odległość kilkunastu metrów, prędkość i ryzyko sprawia, że downhill to jedna z najbardziej spektakularnych letnich dyspyplin sportów ex. Naturalnie zawodnicy startują na specjalnych rowerach i ubrani są dla bezpieczeństwa w plastikowe zbroje – wszystko to bardziej przypomina motocross niż tradycyjnie rozumiane kolarstwo.

Downhill to sport kompleksowy bazujący na wielu komponentach: sile, wytrzymałości, szybkosci i analitycznym myśleniu. Aby zwyciężać trzeba być uniwersalnym – połączenie powyższych elementów w harmonijną całość daje najlepsze efekty. Wygrywa ten zawodnik, który pokona trasę              w najkrótszym czasie. Nierzadko zdarza się tak, że o zwycięstwie decydują setne sekundy, dlatego pomiar czasu odbywa się za pomocą fotokomórki.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009