Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W Pieninach zapłacisz za wstęp

Pieniny

Pieniny

Taryfa opłat za wejście do PPN obowiązuje przy zakupie bilety na spływ przełomem Dunajca. Liczy się, że Pieniny odwiedza rocznie ok. 700 tys. turystów. Choć nie wszyscy udają się do miejsc objętych biletami wstępu.

Dużo mniej, bo tylko 1,5 zł zapłacą turyści chcący zwiedzić rezerwaty Homole i Biała Woda w Jaworkach. Tam kasy czynne będą od 1 maja do końca września. Jednak jak mówi nadleśniczy Olaf Dobrowolski, zarządzający terenami, w ciągu sezonu opłata może być zwiększona do 2 zł.

Stanisław Zachwieja
POLSKA Gazeta Krakowska

W Pieninach zapłacisz za wstęp

Data: 25 kwietnia 2009 Region: Szczawnica

Turyści zwiedzający pasmo centralnych Pienin muszą już liczyć się z wykupieniem biletu na tarasy widokowe Trzech Koron i Sokolicy.Bilet normalny kosztuje 4 zł, a ulgowy 2 zł. Bilet wykupiony na Trzech Koronach jest ważny w tym samym dniu na Sokolicy. Taksa obowiązuje od 20 kwietnia do 31 października.
Zniżką objęci są uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne, żołnierze służby czynnej.

Zwolnione z opłat są między innymi dzieci do 7 roku życia, osoby mające zezwolenie dyrektora parku narodowego na prowadzenie badań naukowych w zakresie ochrony przyrody, uczniowie szkół i studenci odbywający zajęcia dydaktyczne w parku narodowym w zakresie uzgodnionym z dyrektorem, mieszkańcy gmin położonych w granicach parku narodowego i gmin graniczących z nim, a także osoby udające się do miejsc kultu religijnego, na przykład do Groty św. Kingi.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009