Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
large photo

Od schroniska na Błatniej wracamy na szcyt i podążamy w prawo, początkowo polaną, później lasami i dość stromo pod górę aż do kulminacji Stołowa (1035). Następnie trasa przebiega już bardziej łagodnie aż do szczytu widokowego Klimczoka (1117).
Poniżej, w odległości około 400m. znajduje się schronisko PTTK na Klimczoku.

Ze schroniska na Klimczoku
podążamy za znakami czerwonymi w kierunku szczytu Szyndzielni (1028). Przechodząc przez szczyt Szyndzielni (tuż obok schronisko PTTK)
i schodząc dalej w dół przez Halę Kamienicką dochodzimy do rozwidlenia szlaków, gdzie skręcamy w lewo za znakami żółtymi. Zaczyna się teraz dosyć monotonne zejście w dół, do jeziora Wielka Łąka. Przy zaporze skręcamy w prawo i dalej wzdłuż żółtego szlaku schodzimy doliną Wapienicy do przystanku autobusowego (parkungu) skąd rozpoczęliśmy wędrówkę.


Jacek Cielniaszek


Beskidy24 / Turystyka / Pętla z Wapienicy przez ...

Data: 2 marca 2008 Region: Bielsko-Biała

Pętla z Wapienicy przez Błatnią, Klimczok i Szyndzielnie


Trasa: znaki niebieskie, żółte, czerwone i żółte
Czas przejścia: 6 - 8 godz.

Trasa poprowadzona grzbietami otaczającymi dolinę Wapienicy.
Głównie prowadzi lasem ale nie brakuje również miejsc widokowych (Błatnia, Klimczok). Możliwe jest poprowadzenie trasy zaczynając od Szyndzielni, wjeżdzając kolejką gondolową. Możemy tym samym skrócić naszą wycieczkę i jednocześnie czas przejścia. Można także podzielić wycieczkę na 2 dni i przenocować w jednym ze schronisk po drodze
(Błatnia, Klimczok lub Szyndzielnia).

Trasę zaczynamy z końcowego przystanku autobusowego (parkingu) w Wapienicy. Wzdłuż szlaku niebieskiego podążamy doliną Wapienicy do zapory przy jeziorze Wielka Łąka. Następnie szlak niebieski skręca w prawo i podąża stromo w kierunku szczytu Palenicy. Od szczytu Palenicy poprzez Wysokie, Przykrą i dalej przeł. pod Przykrą dochodzimy do dość dużej polany którą podążamy do szczytu Błatniej (917). Nieco dalej, poniżej szczytu znajduje się schronisko PTTK na Błatniej, gdzie możemy chwilę posilić się i odpocząć.



 


Zobacz również:


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009