Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Karkonosze bez barier

Karkonosze bez barier

Całych Karkonoszy nie da się przystosować, ale też nie o to chodzi. Warto jednak pamiętać, że w Polsce jest 5 milionów osób niepełnosprawnych, które też chcą zwiedzać.

Karkonosze to góry bardzo dostępne dla osób w różnym wieku, kilka inwestycji spowoduje, że staną się bardziej dostępne dla poruszających się na wózkach czy o kulach. Dobrze by było, gdyby w ślad za tym poszły inwestycje w hotelarstwie, bo na razie tylko kilka obiektów jest w stanie przyjąć niepełnosprawnych.

Polskieradio.pl


Data: 22 kwiecień 2008

Karkonosze bez barier


Karkonosze otwierają się na inwalidów - rząd wesprze finansowo pionierski projekt udostępniania górskich szlaków niepełnosprawnym. To pierwszy taki projekt w Polsce. Jeśli się uda, będzie realizowany także w innych regionach kraju.

Skoro w całej Europie i na całym świecie osoby niepełnosprawne są uczestnikami rynku turystycznego jako konsumenci, dlaczego ma być inaczej w naszych niewysokich choć niebezpiecznych górach Karkonoszach - przekonuje Stanisław Szuber z Jeleniogórskiego Sejmiku Niepełnosprawnych.

Dzisiaj osoby na wózkach inwalidzkich mogą jedynie odwiedzić jedynie wodospad Szklarki, ale takich miejsc w Karkonoszach ma być więcej. Na początek droga z górnej stacji wyciągu na Kopę do Domu Śląskiego pod Śnieżką – mówi Andrzej Raj, dyrektor Parku Narodowego.

Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy przeprojektowania odcinka szlaku między Kopą a Śląskim Domem i wyboru najlepszych technologii z możliwych i dostosowanych oczywiście do wymogów ochrony środowiska, jak też musi to być materiał i wykonawstwo bardzo estetyczne i dostosowane do lokalnych warunków otoczenia i nie szkodzić przyrodzie. W zamiarze mamy przygotować projekt na dostosowanie dla osób niepełnosprawnych odcinka szlaku z Karpacza do schroniska nad Łomniczką, jak również przystosowanie górnej platformy widokowej nad wodospadem Kamieńczyka dla osób na wózkach inwalidzkich i to jest bardzo realne. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009