Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 10.11.2008

Kronika TOPR 10.11.2008
Fot.: T.Witkowski

W Tatrach całkiem niezłe warunki do wędrówek. Jedyny problem to wcześnie zapadający zmrok. W takich warunkach trzeba albo wcześnie wychodzić w góry, albo planować niezbyt długie wycieczki. Do plecaka należy koniecznie zabrać latarkę. No i sprawdzać pogodę, czy nie nadciąga już do nas zima.


Adam Marasek
TOPR

Beskidy24.pl

Data: 12 listopada 2008 Region: Tatry

Kronika TOPR 10.11.2008Wyjątkowa późna tatrzańska jesień. Słonecznie, w ciągu dnia ciepło, tak, jakby jesień chciała nas wynagrodzić, za wrześniowo październikowe śniegi i zimne dni. Tatry zgubiły resztki śniegu. W sumie dobry czas do wędrowania.Na długi listopadowy weekend przyjechało pod Tatry sporo turystów, którzy tłumnie wędrują po tatrzańskich szlakach. Czy to już ostatnie tak sympatyczne jesienne dni?

W górach tydzień minął wyjątkowo spokojnie.
Ratownicy interweniowali tylko raz w sobotę 8.11. W rejonie Przeł. Białego 30-letni turysta z Gorzowa Wielkopolskiego skręcił nogę.
Po zaopatrzeniu rannego turystę zniesiono w noszach francuskich do wylotu dol. Białego i dalej samochodem przewieziono do szpitala.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009