Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Ora Et Labora - Nowa droga na Kościelcu

Ora Et Labora - Nowa droga na Kościelcu
Jacek na 3 stanie

Zapraszamy do powtórzeń, jednak informujemy że droga ma charakter taternicki i wymaga od zespołu doświadczenia oraz wiedzy na temat haka,ławy i ... .

Szersza relacja w przygotowaniu; z taternickim pozdrowieniem:


Jacek Czech
"W Skale", "Kandahar", "K.W. Katowice"

Beskidy24.pl


Data: 13 listopad 2008 Region: Tatry

Ora Et Labora - Nowa droga na Kościelcu


Informacja o nowej drodze na Kościelcu dotarła do mnie dzisiaj droga mailową od kolegi klubowego - Jacka Czecha. O ile jest to temat mało "beskidzki" to jednak ważny i gorący w świecie taternickim. Pozwoliłem sobie więc zamieścić krótkie info oraz kilka zdjęć na temat nowej drogi. Może szanownych, beskidzkich czytelników  temat ten własnie zainteresuje ?!

Droga została poprowadzona całkowicie od dołu (bez zjazdów, patentowania, wszystkie przeloty - spity, haki, kości założone z ręki, na prowadzeniu). Pierwsza moja próba na I wyciągu miała miejsce kilka lat wcześniej wraz z Łukaszem Kardą, jednak główne natarcie nastąpiło wraz z Piotrem Poloczkiem "Koala" we wrześniu 2008.

Niestety duże trudności oraz jesienny deszcz i śnieg doprowadziły do tego, że ostatecznie drogę przeszliśmy doopiero 3 listopada. Piękna linia drogi biegnie bardzo litym terenem, naturalnie komponując się w skałę tworzy logiczny ciąg trudności. Wiele odcinków hakowych (na razie chyba poza okapem) można zdecydowanie przejść klasycznie, jednak pogoda ma oczywiście w takim terenie duże znaczenie.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009