Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 16.11.2008

Kronika TOPR 16.11.2008
Jesień w Tatrach Zachodnich  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Prognozy pogody na najbliższy czas są raczej zimowe. Niskie temperatury i padający śnieg utrudnią wędrowanie po tatrzańskich szlakach. Przed wyruszeniem w góry radzimy zapoznać się z aktualnie panującymi warunkami w górach.


Adam Marasek
TOPR

Data: 19 listopad 2008 Region: Tatry

Kronika TOPR 16.11.2008


To już chyba koniec długiej i pięknej tatrzańskiej jesieni. Ostatni słoneczny i ciepły jak na tę porę roku wykorzystywali na tatrzańskie wędrówki nieliczni turyści. Prognoza pogody przewiduje nadejście chłodnych i śnieżnych dni. Ten śnieg, który spadnie w najbliższych dniach już prawie na pewno pozostanie aż do wiosny. Czy można już powiedzieć "Witaj zimo"???

W Tatrach ostatni tydzień minął dość spokojnie. Ratownicy wzywani byli tylko do dwóch wypadków.

We wtorek 11.11. podczas wspinaczki w Dolinie Lejowej kontuzji nogi doznał jeden ze wspinających się taterników. Po udzieleniu I pomocy został on przetransportowany do szpitala.

W sobotę 15.11. w rejonie Kasprowego Wierchu ataku padaczki doznał młody turysta. Został on śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

O godz. 14-tej do Świdnika na planowy przegląd odleciał TOPR-owski Sokół. Przegląd ma potrwać ponad 3 tygodnie. W tym czasie zastępował go będzie inny śmigłowiec Sokół.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009