Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » W górach wszyscy się bardzo cieszą z tak mroźnej i śnieżnej zimy

Na Kasprowym Wierchu  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na Kasprowym Wierchu Fot.: Arch. Beskidy24.pl

- Pamiętajmy, że oprócz nas są także inni uczestnicy ruchu - apeluje dyżurny policjant Arkadiusz Zieliński. Przestrzega on też kierowców przed nadmiernym pośpiechem.
Jak informują powiatowe zarządy dróg - pomimo opadów śniegu wszystkie drogi powiatowe są przejezdne. Należy jednak pamiętać, że na drogach zalega błoto pośniegowe, które jest szczególnie niebezpieczne dla kierowców.

Niska temperatura jest szczególnie niebezpieczna dla osób bezdomnych, które nie chcą nocować w noclegowniach. Tej zimy powinny się naprawdę obawiać, zwłaszcza że w najbliższych dniach będzie jeszcze mroźniej. Synoptycy zapowiadają, że tej nocy temperatury na Podhalu mogą spaść do minus 20 stopni.

Naszemiasto.pl

Beskidy24.pl

Data: 7 styczeń 2009 Region: Tatry

W górach wszyscy się bardzo cieszą z tak mroźnej i śnieżnej zimy


Na Podhalu, gdzie niemal wszyscy żyją z turystyki, a pieniądze z sezonu zimowego muszą starczyć do letniego, nikogo nie martwi nawet 20-stopniowy mróz czy metr śniegu. Górale dziękują Bogu, że zima przyszła, a że trochę jest z nią niewygody i niedogodności - trudno, trzeba przywyknąć.

- Dobrze, że Bozia dała, i śnieg poprószył przed świętami. Ludzie spragnieni nart ruszyli w Tatry! - mówi pani Zofia, handlująca na stoisku regionalnym na Krupówkach. - Ano dość tak przyjechali, i na Boże Narodzenie, i na Nowy Rok - dodaje. - Proszę zobaczyć, ciągle jeszcze jest spory tłum. I nawet ci turyści różne rzeczy kupują. Tak, że coś się tam zarobi. Jak zima będzie, to i źle nie będzie - śmieje się góralka.

Zacierają ręce także właściciele wyciągów narciarskich, bo śnieżna zima ściąga im gości, a co za tym idzie, dutki same niemal lecą do kieszeni. Zadowoleni są też amatorzy białego szaleństwa.
- Po prostu jest super! Jeździ się bardzo dobrze, czasem słoneczko wyjdzie, tak że nawet mróz nie przeszkadza - mówią Kasia i Robert Nowakowscy z Augustowa, szusujący pod Nosalem.
Ale oczywiście są i tacy, którym zima nie w smak. Kierowcy oraz ci, którzy za zimą nie przepadają, mają powody do narzekania.

Wczoraj, w ciągu zaledwie 15 minut, na terenie Nowego Targu doszło aż do pięciu kolizji drogowych. Na szczęście żadna z nich nie była poważna. Policja ostrzega jednak, że jest bardzo ślisko i należy zachować na drogach szczególną uwagę.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009