Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Puchar Czantorii 2009 - relacja i zdjęcia

Puchar Czantorii 2009, na starcie

Puchar Czantorii 2009, na starcie

Zamieszanie to miało niezamierzony pozytywny efekt: nasze juniorki z kadry narodowej, Julia Wajda i Anna Figura, zmierzyły się z seniorkami (jedne i drugie biegły pętlę 3 razy) i zajęły pierwsze dwa miejsca (Julia przed Anną) w połączonych w ten sposób kategoriach kobiecych.

Nasza męska część kadry narodowej rozciągnęła się na pozycjach od drugiej do dziesiątej. Wszystkich wyprzedził znakomity Martin Pisarcik (James Dolny Kubin).

Klub Kandahar wykazał po raz kolejny duże zaangażowanie organizacyjne, za co mu w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również naszemu partnerowi — firmie ODLO, za ufundowanie nagród.

Jacek Bilski

Poniżej obszerna galeria zdjęć z zawodów.

Beskidy24.pl

Data: 19 styczeń 2009 Region: Ustroń

Puchar Czantorii 2009 - relacja i zdjęcia


Puchar Czantorii był pierwszą imprezą z tegorocznego kalendarza zawodów w narciarstwie wysokogórskim Polskiego Związku Alpinizmu. Były to jednocześnie pierwsze zawody tegorocznego Pucharu Polski.

Puchar Polski w narciarstwie wysokogórskim rozgrywany jest w tym roku po raz ósmy. Pierwsza jego tegoroczna edycja, Puchar Czantorii, to zawody, które „urodziły” się w ubiegłym roku dzięki inicjatywie Jarosława Prokopa z Klubu Skialpinistycznego Kandahar z Katowic i jednocześnie członka kadry narodowej.

Trasę zawodów tworzy pętla składająca się z jednego podbiegu z krótkim odcinkiem z „buta” i jednego zjazdu. W zależności od kategorii, zawodnicy powtarzają ją 2, 3 albo 4 razy. W ubiegłym roku było nawet 5 razy.

Formuła zawodów była odmienna niż w ubiegłym roku, kiedy to prowadzono dwa niezależne wyścigi dla zawodników i dla amatorów przy wspólnym starcie.

W tym roku organizatorzy zmienili formułę i klasyfikowali wszystkich razem. Drobna „wpadka” z ustanowieniem innych kategorii wiekowych dla zawodników i innych dla amatorów, spowodowała komplikacje w klasyfikacji.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem tego problemu wydało się być podzielenie zawodników w zależności od ilości wykonanych krotności pętli. I tak też sporządzono listę wyników.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009