Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Lawina w Tatrach

Ratownicy TOPR wyruszają z Kasprowego Wierchu na akcję poszukiwania. Fot. Adrian Gładecki

Ratownicy TOPR wyruszają z Kasprowego Wierchu na akcję poszukiwania. Fot. Adrian Gładecki

W akcji brało udział kilkudziesięciu ratowników TOPR i  (odpowiednio wyposażeni i przygotowani) pracownicy TPN.

Jednocześnie dziękujemy dziennikarzom za zrozumienie naszego apelu do mediów, co bardzo ułatwiło nam prace przy tym wypadku.


Data: 22 stycznia 2009 Region: Tatry

Lawina w Tatrach


O godzinie 14:37 centrala TOPR zostaje zawiadomiona, że z przełęczy Liliowe w kierunku Zielonego Stawu na Hali Gąsienicowej zeszła duża lawina śnieżna porywając jednego turystę. W osiem minut później na lawinisko dociera pierwszy ratownik TOPR, a następnie ratownicy dyżurujący na Kasprowym Wierchu.

Jednocześnie w centrali w Zakopanem organizują się grupy ratowników, które kolejno transportowane są na Kasprowy Wierch koleją linową i dalej na nartach docierają w rejon wypadku. W kilkudziesięcioosobowej grupie ratowników są też cztery psy lawinowe TOPR.

Ratownicy TOPR niosą zwłoki poszkodowanego w lawinie.O godzinie 16:16 zostaje znaleziony i odkopany poszukiwany turysta z Warszawy, rozpoczyna się  reanimacja prowadzona przez ratowników i lekarza TOPR. Niestety o godzinie 17:05 lekarz stwierdził zgon. Ciało zmarłego zostanie przetransportowane do zakopanego.

Ze względu na brak widoczności (gęsta mgła i padający deszcz) nie możliwe było użycie śmigłowca ratowniczego.
 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009