Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Zima wraca na Podhale. Górale mówią, że na wiosnę przyjdzie nam ...

Na szczycie Koziego Wierchu  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na szczycie Koziego Wierchu Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W Tatrach w miniony weekend pogoda również nie sprzyjała pieszym wędrówkom. Większość szlaków była zasypana świeżym śniegiem.

(bol)
POLSKA Gazeta Krakowska


  • U Lutka

    Zapraszamy do domku  „U LUTKA” w Ustoniu-Hermanicach (spokojna dzielnica Ustronia ...

  • Dom do Wynajęcia "Willa Górska Sól"

         Komfortowy  dom   w   Beskidzie   Żywieckim   położony ...


Data: 9 marca 2009 Region: Tatry

Zima wraca na Podhale. Górale mówią, że na wiosnę przyjdzie nam poczekać kilka tygodni


Wbrew nadziejom wszystkich zmarzluchów, pod Tatry wróciła zima. Przez całą sobotnią noc nieprzerwanie na południu Polski padał śnieg. W Tatrach średnia pokrywa śnieżna przekracza dwa i pół metra. Na Kasprowym Wierchu do niedzielnego popołudnie spadło 14 centymetrów śniegu, a w Zakopanem - 13 centymetrów.- Spodziewałem się tego śniegu - mówi Stanisław Łukaszczyk, góral z Krupówek. - Zima u nas w marcu zawsze jeszcze mocno trzyma. A przecież i po halnym zawsze pada śnieg. Każdy więc, kto zna się trochę na pogodzie, spodziewał się tego powrotu zimy. Jak zaznacza góral, według jego przeczuć na prawdziwą wiosnę będziemy musieli poczekać kilka tygodni.

Na razie powrót zimy narobił kłopotu drogowcom i kierowcom. O ile główne drogi w Zakopanem były czarne, to te boczne pokrywała warstwa śliskiego mokrego śniegu. Kierowcy zaś po krótkiej przecież przerwie niemal odzwyczaili się od jazdy w zimowych warunkach. Jeszcze gorzej było na chodnikach, które nie były odśnieżone. Piesi musieli chodzić poboczem drogi, często uskakując przed nadjeżdżającymi samochodami do głębokich zasp na poboczach.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009