Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 2.03.2009

W Dolinie 5 Stawów Polskich  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W Dolinie 5 Stawów Polskich Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Po raz pierwszy od dłuższego czasu nad Tatrami pojawiło się słoneczko. Dzieki dobrej pogodzie można z daleka ocenić ile śniegu zalega w Tatrach. Aktualnie obowiązuje III stopień zagrożenia lawinowego. Większość szlaków jest zasypana a poruszanie się po nich jest wielce utrudnione. Bezpiecznie wędrować można tylko do tatrzańskich schronisk. Do M. Oka i 5-ciu Stawów ze względów bezpieczeństwa można wędrować tylko tzw. zimowym obejściem.

Na najbliższe dni przewidywany jest wzrost prędkości wiatru i niewielkie opady śniegu. Jeśli wiatr będzie silny a opady większe od przewidywanych należy liczyć się ze wzrostem zagrożenia lawinowego.

Adam Marasek
TOPR

Data: 9 marca 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 2.03.2009


Skończyły się zimowe ferie. Widać to po znacznie mniejszej ilości narciarzy i turystów przebywających pod Tatrami.
Okres ferii, czyli czas pomiędzy 17.01. a 1.03. był dla ratowników czasem intensywnej pracy. Zwieźli oni ze stoków 870 kontuzjowanych narciarzy. W Tatrach zorganizowano  10 wieloosobowych wypraw ratunkowych. Jedna osoba poniosła śmierć w wypadku lawinowym do jakiego doszło w rejonie Liliowego. Tragedii nie udało się również uniknąć na trasach narciarskich. Jeden śmiertelny wypadek zdarzył się na trasie w Czarnej Górze, drugi w rejonie Kasprowego Wierchu.

Miniony tydzień poza stokami narciarskimi minął dość spokojnie.

Środa (25 luty)
Ze schroniska Murowaniec zwieziono skuterem do Brzezin i dalej samochodem do szpitala 20-letnią warszawiankę, która upadając doznała kontuzji  głowy.

Niedziela (1 marzec)
W godzinach wieczornych na prośbę Pogotowia z Pająkówki  przetransportowano kobietę skuterem śnieżnym, w miejsce gdzie mogła dojechać karetka by zabrać do szpitala 58-letnią mieszkankę gminy Kościelisko.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009