Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Niedźwiedź będzie upominał turystów

Na chwilę obecną, tablice informacyjne w TPN są tylko w języku polskim  Fot.: Przemysław Bolechowski

Na chwilę obecną, tablice informacyjne w TPN są tylko w języku polskim Fot.: Przemysław Bolechowski

Zagraniczni turyści przyznają, że z informacją dla obcokrajowców jest źle. - Nie ma napisów po angielsku i sami nie znacie obcych języków - mówi Andres Sigurvinsson z Norwegii. - To dobry pomysł, żeby ostrzeżenia o lawinach czy o zamknięciu szlaku były pisane po polsku i po angielsku.

Zmieni się również strona internetowa TPN. Tam także wszystkie przydatne dla zagranicznych turystów informacje podawane będą po polsku i po angielsku. - To pomoże. Przybędzie wam turystów z zagranicy, bo znajdą w końcu jakąś informację - zaznacza Irlandczyk John Bumster.

Przemysław Bolechowski
POLSKA Gazeta Krakowska

Data: 10 marca 2009 Region: Tatry

Niedźwiedź będzie upominał turystów


Już wkrótce przy tatrzańskich szlakach pojawią się dwujęzyczne tablice. Wszelkie informacje podawane będą po polsku i po angielsku. Tatrzański Park Narodowy stwierdził, że dwujęzyczne tablice mają z jednej strony poprawić bezpieczeństwo obcokrajowców, a z drugiej - zapewnić przyrodzie lepszą ochronę.W tym sezonie zimowym straż parku upomniała lub ukarała łącznie 79 zagranicznych narciarzy. Wszyscy poza jednym Białorusinem to obywatele państw Skandynawii. - Podczas interwencji okazało się, że ci, którzy wyjeżdżają kolejką na Kasprowy Wierch, nie wiedzą, iż znaleźli się już w parku - mówi Szymon Ziobrowski z TPN. - Dlatego w budynkach stacji kolejki na Kasprowy Wierch pojawią się tablice w języku angielskim, informujące wjeżdżających, że znajdują się w Tatrzańskim Parku Narodowym.

W wagonikach kolejki będzie też emitowany komunikat po angielsku. - Zastanawiamy się nad ostateczną treścią komunikatu jak i tablic - wyjaśnia Ziobrowski. - Zależy nam na tym, aby nie były to jakieś suche informacje. Dlatego na tablicach najprawdopodobniej pojawi się sylwetka niedźwiedzia upominającego turystów do właściwego zachowania. Tablice jak i komunikaty głosowe w kolejce mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższego miesiąca. Ale park zapowiada, że docelowo chce wszystkie tablice informacyjne stawiać w języku polskim i angielskim. Chodzi oczywiście o plansze zawierające informację. Popularne kierunkowskazy pozostaną bez zmian. Tablice informujące o zagrożeniu lawinowym już zawierają informacje również po angielsku.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009