Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Jest 8 milionów na Morskie Oko

Droga do Morskiego Oka  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Droga do Morskiego Oka Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Zgodnie z planem w wakacje droga będzie udostępniona dla ruchu, choć w tym czasie prowadzone będą prace przy odwodnieniu drogi i budowie przepustów. - Na jesieni chcemy zaś położyć nową nawierzchnię asfaltową - dodaje Makowski. - Właśnie ogłosiliśmy przetarg i liczymy, że do końca października remont drogi do Morskiego Oka zostanie zakończony.

Przemysław Bolechowski
POLSKA Gazeta Krakowska

Data: 11 marca 2009 Region: Tatry

Jest 8 milionów na Morskie Oko


Ponad osiem milionów złotych kosztować będzie remont drogi do Morskiego Oka. Na szczęście udało się znaleźć pieniądze nie tylko na naprawę ostatniego osuwiska, ale i na wykonanie odwodnienia drogi i na położenie nowej nakładki asfaltowej. Co jednak najważniejsze - zaplanowane na ten rok prace nie spowodują w czasie wakacji zamknięcia drogi. Turyści będą więc mogli bez przeszkód w lipcu i sierpniu dojść lub dojechać konnym wozem do tego najpopularniejszego miejsca w Tatrach.

  • U Lutka

    Zapraszamy do domku  „U LUTKA” w Ustoniu-Hermanicach (spokojna dzielnica Ustronia ok. 3 km od centrum). ...

  • Ośrodek Wypoczynkowy OŹNA

    Ośrodek Wypoczynkowy OŹNA położony jest w Beskidzie Żywieckim, 3 km od Zwardonia. Cisza, spokój, ...Prace na drodze do Morskiego Oka zaczną się od zabezpieczenia szóstego i ostatniego już osuwiska na drodze. Będzie to wyjątkowo skomplikowane zadanie, gdyż wyrwa zlokalizowana przy Wodogrzmotach Mickiewicza jest największą ze wszystkich. - Prace wstępnie zaplanowano na maj i czerwiec - mówi starosta tatrzański, Andrzej Gąsienica Makowski, który jest zarządcą tej drogi. - Choć nie wykluczamy, że jeśli pogoda będzie nam sprzyjać to wykonawca wejdzie w teren jeszcze wcześniej.
Jak zapowiada starosta, wtedy dla turystów zostanie poprowadzone obejście a na pewno niemożliwa będzie jazda konnych wozów.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009