Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » W Karkonoszach zatrzęsła się ziemia

Śnieżka

Śnieżka


Nie wiadomo, czy budynek naruszyło trzęsienie ziemi, czy też może wszystkiemu winna jest pogoda. Na Śnieżce wieje bardzo silny wiatr, a dach budynku pokrywa gruba warstwa śniegu.


Data: 14 marca 2009 Region: Karkonosze

W Karkonoszach zatrzęsła się ziemia


Najpierw czuć było wstrząs. Potem z głośnym trzaskiem zaczęły pękać ściany i podłogi. Pracownicy obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce musieli się ewakuować, bo okazało się, że konstrukcja budynku została naruszona. Wszyscy zastanawiają się, czy Karkonosze nawiedziło trzęsienie ziemi.
Wszystko wyglądało jak na filmie - najpierw budynek zaczął drżeć. Potem na ścianach i na podłogach pojawiły się głębokie rysy. Dyrekcja Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Śnieżce w obawie o bezpieczeństwo pracowników zarządziła natychmiastową ewakuację.

Nie wiadomo, jak poważne uszkodzony jest budynek. Będzie go musiał obejrzeć ktoś z inspektoratu nadzoru budowlanego. To on zdecyduje, czy pracownicy będą mogli wrócić do instytutu. Zamknięty może zostać także szlak turystyczny na Śnieżkę.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009