Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Pieniny w słowackim obiektywie

fot. Stanisław Zachwieja

fot. Stanisław Zachwieja


Stanisław Zachwieja
POLSKA Gazeta Krakowska

Data: 17 czerwca 2009 Region: Szczawnica

Pieniny w słowackim obiektywie


Po młodym Ślązaku teraz w Pieninach swoje prace wystawili słowaccy artyści. W galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku odbył się wernisaż fotografii z Art. Studio w Liptowskim Hradku na Słowacji. To kolejna wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, która ma promować utalentowanych artystów, którzy na fotografii pokazują Pieniny.


Słowackich artystów reprezentowali prezes Art. Studio Lubomir Kompis, redaktor naczelny "Podtatrzańskich Nowin" Peter Raucik i reporter tygodnika "Tydzień" Martin Droppa. Na wernisażu wystawy można było obejrzeć film "Mój Liptów" nakręcony przez Lubomira Pascha w wersji polskiej oraz historyczne i aktualne slajdy z Liptowskiego Hradku. Można też było wysłuchać recytacji wierszy zmarłego w styczniu tego roku poety Milana Rufusa (trzykrotnie nominowanego do literackiej Nagrody Nobla). Wieczór liptowski urozmaiciła gra kapeli Jaska Kubika.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009